twarz

Jak zlikwidować podwójny podbródek

twarz

Podwójny podbródek nie musi być problemem osób starszych. Często dotyka młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze pierwszych objawów starzenia się. Dowiedz się jak rozpoznać przyczyny drugiego podbródka i co zrobić by się go pozbyć.

Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Jeżeli zauważymy powstawanie pod swoją brodą fałdy skórnej pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to tendencje genetyczne. Jeżeli osoby w rodzinie mają podwójny podbródek mimo prawidłowej masy ciała, to istnieje ryzyko, że w odziedziczonym DNA została zapisana sekwencja odpowiadająca za odkładanie się brunatnej tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Bardzo trudno ją spalić, ponieważ organizm traktuje ją jak rezerwę na czarną godzinę.

Równie trudno pozbyć się drugiego podbródka powstałego w wyniku nadwagi. Ponieważ tkanka tłuszczowa biała (odkładająca się w wyniku zbyt dużej ilości kalorii w diecie) w tym miejscu jest słabo ukrwiona, co utrudnia jej spalenie, bo naczyniom trudno pobierać z niej rezerwy. Jednak nie warto zrażać się do odchudzania i spróbować regularnych ćwiczeń oraz diety, aby sprawdzić, czy utrata centymetrów w innych obwodach przełoży się na redukcję podwójnego podbródka.

Tkanka włóknista znajdująca się w podbródku jest zmuszona do radzenia sobie z grawitacją. Z czasem zdolność do przeciwstawienia się ciążeniu ulega osłabieniu. Można nieświadomie przyśpieszyć proces degeneracyjny między innymi przez nieprawidłową postawę ciała. Garbienie się, chowanie głowy w ramiona może powodować wiotczenie mięśni szyi i rozrost tkanki tłuszczowej. Chodzenie z wyprostowaną głową i ściągniętymi łopatkami dobrze zadziała nie tylko na kręgosłup, ale także zapobiegnie degeneracji mięśni tego obszaru. Ważne jest także to w jakiej pozycji śpimy. Spędzamy w łóżku tyle czasu, że spanie na wysokiej poduszce z głową opadającą na klatkę piersiową wystarczy, aby przyprawić się o drugi podbródek. Lepiej wybrać płaskie poduszki lub ergonomiczne wałki dostosowane do anatomii. Tak jak skórze na całym ciele podbródkowi nie służy promieniowanie słoneczne, które niszczy strukturę kolagenu i elastyny. Ważne jest także to, by kosmetyki nawilżające nakładać nie tylko na twarz, ale także szyję i dekolt, aby te obszary nie zaczęły zdradzać wieku lub obwisać.

Ćwiczenia na podwójny podbródek

Za prawidłowy owal twarzy i napięta szyję odpowiadają mięśnie i jak w każdej innej partii ciała można je wytrenować. Dobrym rozwiązaniem będzie trening napinający mięśnie podtrzymujące podbródek. Wyciąganie szczęki do przodu i poruszanie nią w prawo i w lewo, wymawianie głośno samogłosek z szeroko otwartymi ustami, chodzenie z książką na głowie, oklepywanie i delikatny masaż podczas nakładania kremu, pływanie żabką (wymaga wyciągania szyi).

Lipoliza iniekcyjna na drugi podbródek

Jeżeli żaden z wyżej wymienionych sposobów nie przynosi wymiernych efektów warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów rozbijających tłuszcz. Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu do tkanki, za pomocą cienkich igieł, fosfatydylocholiny. Substancji powodującej rozerwanie się błon komórek tłuszczowych, a co za tym idzie dostanie się ich do krwioobiegu i wydalenia z organizmu.To substancja, która od lat jest wykorzystywana w leczeniu zatorów tłuszczowych.

Preparat podaje się w znieczuleniu i wywołuje się lekki stan zapalny powodujący rozpuszczenie się komórek tłuszczowych. Normalnym objawem, bezpośrednio po 15 minutowym zabiegu, jest zaczerwienienie i obrzęk. Możliwy jest także lekki ból, który znika po kilku dniach. Lipoliza iniekcyjna to idealny sposób na pozbycie się opornego tłuszczu, który nie może zostać usunięty za pomocą ćwiczeń lub diety. Taki zabieg można przeprowadzić w Klinice Medycyny Estetycznej Anlaya Day Spa.