masaz

Zbawienny wpływ masażu – poczuj to na własnej skórze!

masaz

Każdemu z nas masaż kojarzy się z chwilą relaksu i odprężenia. Najczęściej jednak decydujemy się na niego w ostateczności przy różnych dolegliwościach bólowych zapominając o tym, że jest to świetna metoda profilaktyczna. Poznaj różne rodzaje masażu i dowiedz się, jakie efekty możemy dzięki nim uzyskać – warto choć raz na kilka tygodni korzystać z tego typu zabiegu nie tylko dla zdrowia, ale także dobrego samopoczucia!

Dlaczego warto regularnie korzystać z masażu?

Codzienny pęd życia i pośpiech często niosą za sobą sporą dawkę stresu i przemęczenie. W natłoku obowiązków i spraw do załatwienia zdarza się, że zapominamy o tym, by zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią dawkę regeneracji i wypoczynku. Bóle karku i pleców, chroniczne zmęczenie oraz kiepska kondycja cery i włosów to wystarczające objawy, by stwierdzić, że nasze ciało daje nam sygnał, aby się o nie zatroszczyć. Nawet kilkadziesiąt minut tylko dla siebie każdego dnia to wystarczający czas, by skutecznie się zregenerować. Aktywny wypoczynek, przyrządzenie zdrowej, lekkostrawnej potrawy czy odprężający zabieg to idealne formy odprężające. Warto także włączyć do nich masaż. Ten zbawienny dla naszego ciała i duszy zabieg to sposób na spięte i sztywne mięśnie. Jest to doskonała forma zarówno wyciszenia, jak i pobudzenia do działania, a także sposób na poprawę krążenia, wyglądu lub nawet redukcję problemu bezsenności. W zależności od głównego celu jaki chcemy uzyskać dzięki masażowi możemy wybrać idealny dla siebie rodzaj z bogatej oferty salonów SPA.

Rodzaje masażu

Masaż ma swoją długą historię, której bieg rozpoczął się jeszcze w starożytności. Od tamtego czasu do dzisiaj powstało wiele technik i rodzajów masażu, które, z wykorzystaniem różnych elementów pomocniczych, przynoszą zbawienne  rezultaty dla ciała. Toteż, poza masażem klasycznym i relaksacyjnym możemy zdecydować się na masaż gorącymi kamieniami, bańką chińską, pałeczkami bambusowymi lub ciepłą świecą. Ich działanie terapeutyczne i lecznicze niweluje przemęczenie oraz stres, usuwa dolegliwości bólowe, a także skutecznie rozluźnia całe ciało. Dodatkowy wpływ antycellulitowy, a nawet wysmuklający pozytywnie wpłynie na naszą sylwetkę i pomoże utrzymać wymarzoną figurę. Dla najbardziej zestresowanych poleca się masaż relaksacyjny, który zredukuje bezsenność, brak koncentracji, a nawet objawy nerwicowe. Nerwobóle i przeciążenia to dolegliwości, które można pokonać dzięki zabiegowi. Masaż swoje zbawiennie działanie zawdzięcza działaniu różnych bodźców – ciepły dotyk, relaksujący, przyjemny i delikatny zapach oraz spokojna, odprężająca muzyka daje zwielokrotniony efekt relaksujący. Warto także pamiętać o tym, że masaż to nie tylko zabieg dla kręgosłupa. Z powodzeniem można zastosować masaż twarzy, szyi oraz dekoltu. Ukoi on i rozluźni zmęczoną skórę i wraz z zastosowaniem kremów na pierwsze zmarszczki jest w stanie je zlikwidować.

Bezpieczeństwo i ewentualne przeciwwskazania

Zabieg, odpowiednio przeprowadzony przez specjalistę, nie niesie za sobą żadnego ryzyka dla zdrowia i sprawności. Nie bez powodu masaż jest także formą rehabilitacji po różnych urazach. Z dobrodziejstw masażu korzystać praktycznie wszyscy. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do podjęcia masażu, wśród nich możemy wyróżnić:

  • choroby nowotworowe,
  • stan podwyższonej temperatury ciała,
  • ciążę zagrożoną,
  • urazy skórne,
  • złamane kości.

Masaże to bezpieczne i nieinwazyjne formy pomagające naszemu ciału zrelaksować się i nabrać rześkości. Dzięki skuteczności i znacznej poprawie komfortu zarówno psychicznego, jak i fizycznego nie maleje liczba zwolenników tej formy relaksu.