manicure

Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety, a dobrze dobrany manicure może wypielęgnować i upiększyć paznokcie

manicure

Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Większość pań wie, że samo pomalowanie nie wystarczy, ponieważ chodzi przede wszystkim o to, żeby paznokcie były wypielęgnowane, odżywione i miały odpowiedni kształt. Dopiero po takich przygotowaniach przychodzi czas na lakiery do paznokci. Chociaż w ostatnim czasie prym wiedzie manicure hybrydowy, warto wiedzieć, że istnieją inne rodzaje tego zabiegu, które mają doskonały wpływ na kondycję i wygląd naszych paznokci.

Czy regularny manicure wystarczy?

Na kondycję paznokci wpływa wiele czynników, m.in. dieta (która powinna być bogata w witaminy i minerały) oraz odpowiednia pielęgnacja. Jednak zdecydowanie najlepsze rezultaty można uzyskać, kiedy doda się do tego jeszcze regularny manicure. Taki profesjonalny zabieg przynosi bardzo wiele korzyści nie tylko estetycznych, lecz także zdrowotnych, ponieważ pozwala zapobiegać, np. wrastaniu płytki paznokcia. Do wyboru mamy kilka rodzajów manicure, a profesjonalna manikiurzystka pomoże wybrać taki, który jest najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb i oczekiwań. Taką usługę można rozszerzyć o pielęgnację całych dłoni.

Manicure klasyczny, czyli ponadczasowa klasyka, która nie wychodzi z mody

Manicure klasyczny od wielu już lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Niektórzy nazywają go również mechanicznym, ze względu na akcesoria, które są używane do jego wykonania. Zabieg bazuje na pilnikach, cążkach i łopatkach, które są dezynfekowane po każdym użyciu i całkowicie bezpieczne.
Manicure klasyczny rozpoczyna się od dezynfekcji dłoni oraz skrócenia paznokci i nadaniu płytce odpowiedniego kształtu. Manikiurzystka używa do tego celu pilniczków, a nie nożyczek, tak aby nie uszkodzić płytki. Kształt jest dobierany ze względu na osobiste preferencje oraz charakter wykonywanej pracy. Kolejny krok to zmiękczenie skórek wokół paznokci, a następnie odsunięcie ich i usunięcie za pomocą odpowiednich narzędzi (cążki i łopatki). Na zakończenie płytka jest polerowana, a skóra dłoni kremowana. Oczywiście, można również pomalować paznokcie na wybrany kolor.

Alternatywa dla klasycznego manicure – manicure biologiczny

Manicure biologiczny przebiega w dokładnie taki sam sposób jak klasyczna odmiana tego zabiegu. Jego głównym zadaniem jest pielęgnacja płytki paznokcia. Manicure biologiczny charakteryzuje się tym, że bazuje wyłącznie na bardzo delikatnych akcesoriach, takich jak papierowe i szklane pilniczki oraz drewniane patyczki. W ten sposób ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych jest zminimalizowane niemal do zera.

Manicure japoński, czyli zaawansowana pielęgnacja

Manicure japoński jest dedykowany wszystkim osobom, którym zależy na głębokim odżywieniu i regeneracji paznokci. Formuła tego zabiegu opiera się na wmasowywaniu w płytkę paznokci specjalnych produktów, które są bogate w składniki odżywcze i pielęgnacyjne (krzemionka z morza japońskiego, witaminy A i E, keratyna, pyłek pszczeli). Zabieg można wykonywać profilaktycznie, aby zapobiec jakimkolwiek problemom z paznokciami, ale również w celu regeneracji, np. po zdjęciu żelu czy akrylu.

Specjaliści z Anlaya Day Spa polecają manicure japoński szczególnie w przypadku paznokci:

  • przesuszonych,
  • łamliwych,
  • rozdwajających się,
  • kruchych,
  • matowych,
  • uszkodzonych.