feet-1659412_1920

Zabiegi podologiczne – w trosce o zdrowie i piękny wygląd Twoich stóp

feet-1659412_1920

Zmiany chorobowe w obrębie stóp są niestety bardzo częste i uciążliwe. Powodują dyskomfort oraz ból podczas chodzenia. Dolegliwości te mają różne przyczyny – od nieodpowiedniej pielęgnacji i noszenia niewygodnego obuwia, po poważniejsze choroby, których są konsekwencją. Kiedy tylko zauważymy u siebie niepokojące objawy, należy skorzystać z usług profesjonalnych gabinetów podologicznych. Specjalista zajmie się naszym problemem, zleci odpowiednie zabiegi oraz wskaże, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja stóp.

Podologia – na pomoc stopom

Podologia jest dziedziną medycyny zajmującą się zmianami chorobowymi w obrębie stóp. Lekarz podolog wskaże odpowiednią drogę leczenia, której celem jest usunięcie zmian chorobowych. Specjalista może wykonać odpowiednie zabiegi  oraz zlecić terapie, które pozbędą się powstałych defektów.

Zabiegi podologiczne – skuteczne usuwanie defektów estetycznych

  • leczenie wrastających paznokci

Wrastające paznokcie to częsty wynik ich nieprawidłowego obcinania i niestarannej pielęgnacji. Jest to bardzo bolesne schorzenie. Najczęściej konieczna staje się interwencja chirurgiczna, jednak jeśli odpowiednio wcześnie zgłosimy się do podologa, to zastosuje on mniej inwazyjne metody leczenia. Może zaproponować metodę Arkady lub założenie klamer ortonyksyjnych.

  • usuwanie odcisków

Odciski są nie tylko nieestetycznym, ale także bolącym problemem. Częstym czynnikiem powodującym ich powstanie jest noszenie źle dobranego obuwia. W przypadku odcisków liczy się szybka reakcja – można wówczas skutecznie usunąć ten defekt podczas jednej wizyty.

  • usuwanie modzeli i zrogowaceń

Modzele to zrogowaciały naskórek, który osadził się w jednym miejscu. Nieleczone zmiany tego typu mogą być przyczyną różnych zakażeń, dlatego tak ważne jest wyleczenie tego problemu.

  • rekonstrukcja paznokcia

Wrastający paznokieć lub paznokieć, który doznał urazu mechanicznego często trzeba zrekonstruować. Rekonstrukcja paznokci stóp polega na użyciu specjalnej masy żelowej w celu uzupełnienia brakującej części.

  • pękające pięty

Pękające pięty to defekt estetyczny, ale także powodujący ból podczas chodzenia. Zaniedbanie tego problemu może doprowadzić do powstania poważnych zakażeń. Podolog usunie popękaną skórę oraz poleci odpowiednią pielęgnację, która zapobiegnie ponownemu powstawaniu tego schorzenia.

  • przesuszona skóra stóp

Suchość stóp objawia się ich rogowaceniem, szorstkością, pieczeniem i swędzeniem skóry. Główną przyczyną jest najczęściej nieprawidłowa pielęgnacja, ale powodują ją także zmiany hormonalne, niektóre choroby oraz przyjmowanie lekarstw. Podolog pomoże dobrać odpowiednie zabiegi oraz terapie mające na celu regenerację suchej skóry stóp.

  • stopa cukrzycowa

Cukrzyca jest chorobą, która szczególnie niekorzystnie wpływa na zdrowie i stan skóry stóp. Osoby chorujące powinny być pod stałą kontrolą podologa, który pomoże zachować prawidłowy wygląd i stan stóp.

Problemy chorobowe w obrębie stóp to częste i kłopotliwe schorzenia. Ważne jednak, aby odpowiednio wcześnie reagować i zgłosić się do profesjonalnego gabinetu podologicznego, takiego jak Anlaya Day Spa w Józefowie.