loop-572859_1920

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn – zaskocz go prezentem walentynkowym!

loop-572859_1920
Nowoczesny mężczyzna to zadbany mężczyzna – w dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi już fakt, że również panowie korzystają z usług gabinetów kosmetycznych. Porządny i schludny wygląd to bowiem nasza wizytówka, zwłaszcza w pracy z ludźmi. Jeżeli wciąż nie masz prezentu walentynkowego dla swojego wybranka, a chcesz zaskoczyć go czymś wyjątkowym – zafunduj mu zabieg kosmetyczny!


Zabiegi kosmetyczne na twarz

Zdrowa skóra to duży atut urody zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Aby efektywnie ją pielęgnować warto raz na jakiś czas odwiedzić kosmetyczkę i poddać się zabiegowi, który nieco odświeży wygląd i pomoże zredukować powstałe niedoskonałości. W przypadku mężczyzn warto zadbać o odpowiednie nawilżenie cery, uregulować wydzielanie sebum i powstawanie ewentualnych niedoskonałości. Często zdarza się, że panowie nawet w dojrzałym wieku wciąż borykają się z aktywnym trądzikiem bądź bliznami po zmianach skórnych, które były problemem w okresie dojrzewania. Przed zabiegiem warto udać się na konsultację, na której kosmetyczna indywidualnie dobierze najlepsze rozwiązania. Wśród najbardziej uniwersalnych zabiegów znajdują się przede wszystkim różnego rodzaju peelingi, które zarówno oczyszczają cerę, jak i dostarczają jej skoncentrowanych składników odżywczych wysokiej jakości. Dobrym przykładem może być np. złuszczanie kwasami, które mają szerokie właściwości lecznicze i upiększające, widocznie wygładzają i ujednolicają koloryt skóry, a dodatkowo są naturalne i odpowiednie nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Jeden z najbardziej popularnych kwasów używanych do pielęgnacji twarzy, kwas migdałowy, polecany jest do każdego typu skóry, a efekty widoczne są od razu po zabiegu.

Zabiegi na ciało

W dobie mody na bycie fit, zabiegi na ciało, oprócz działania kosmetycznego i relaksacyjnego, nabierają funkcji rehabilitacyjnej. W ofertach salonów kosmetycznych i punktów SPA takich jak Anlaya Day Spa w Józefowie można znaleźć wiele zabiegów na bazie masażu, które pomagają pozbyć się miejscowo ulokowanej tkanki tłuszczowej, a także zredukować dolegliwości bólowe, poprawić kondycję skóry i pozbyć się jej niedoskonałości. Oprócz tego dobrym pomysłem są klasyczne masaże – spośród szerokiego wachlarzu ich rodzajów wybrać można zarówno te z wykorzystaniem atrybutów, jak i bez nich. Liczne badania naukowe udowodniły, że regularne masaże mogą stanowić świetną profilaktykę przed wieloma chorobami, działają zbawiennie na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i korzystnie wpływają na kondycję skóry.

Kosmetyki dla mężczyzn

Mimo, że kosmetyki to głównie domena kobiet, warto pamiętać, by również mężczyzna dbał o jakość preparatów pielęgnacyjnych. Skóra mężczyzny znacznie różni się od kobiecej, przez co powinien systematycznie używać kosmetyków dostosowanych ściśle do swoich potrzeb. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest umiejętne rozpoznanie swoich indywidualnych cech takich jak typ cery i skóry, jakość włosów. Skóra mężczyzny jest znacznie grubsza i posiada więcej gruczołów łojowych; warto dlatego dbać o jej optymalne nawilżenie, ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i zbilansowane odżywienie. Do najważniejszych kosmetyków dla mężczyzn należą zdecydowanie kosmetyki do golenia i pielęgnacji twarzy. Warto, aby mężczyzna pamiętał również o dłoniach, które zwłaszcza okresie zimowym potrzebują szczególnej pielęgnacji.