SPA

Zabiegi kosmetyczne dla córki, mamy i babci, czyli jak wspólnie spędzić dzień kobiet?

Dzień Kobiet to wyjątkowy czas, idealny by sprawić sobie wyjątkowy prezent. Jest to również doskonała okazja do spędzenia kilku chwil we wspólnym, kobiecym gronie. Zabiegi kosmetyczne stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych prezentów, którymi możemy obdarować zarówno siebie jak i swoich najbliższych. Sprawdź, jakie usługi kosmetyczne warto wybrać nie tylko dla siebie, ale także dla córki, mamy czy babci!

SPA

Dbanie o skórę jest ważne w każdym wieku

W zależności od wieku skóra posiada swoje specyficzne potrzeby, które determinują sposób jej pielęgnacji. Dobór kosmetyków dla 20-, 30- czy 50-latki różni się zarówno rodzajem kosmetyków, jak i zawartymi w nich składnikami odżywczymi. Jednak takie rzeczy jak odpowiedni stopień nawilżenia, oczyszczanie czy wzmacnianie bariery ochronnej stanowią priorytet przy każdego rodzaju cerze. Najbardziej uniwersalnymi zabiegami na twarz są te działające złuszczająco. Dogłębne oczyszczanie, peeling i docieranie do dalszych warstw skóry pozwoli na zredukowanie takich niedoskonałości jak przebarwienia i inne ślady pigmentacyjne, podrażnienia, suchość, zaczerwienienia czy widoczne pory. Priorytetem w pielęgnacji skóry powinien być odpowiedni stopień nawilżenia, brak równowagi w tym zakresie prowadzi bowiem do pojawienia się pierwszych oznak starzenia, efektu szarej i zmęczonej cery oraz podrażnień. Dlatego dla pań w każdym wieku do codziennej pielęgnacji polecić można zwłaszcza pielęgnacyjne olejki oraz serum i toniki na bazie naturalnych składników, z wysokim stężeniem substancji aktywnych.

Zabiegi kosmetyczne na twarz

Zabiegi kosmetyczne na twarz to jedne z chętniej wybieranych przez panie usług z oferty salonów kosmetycznych i SPA. Dbanie o cerę jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdzie skóra narażona jest na przesuszenie i podrażnienia. Chcąc skutecznie oczyścić skórę możemy zdecydować się zarówno na manualne oczyszczanie jak i różnego rodzaju peelingi. Poza peelingiem kawitacyjnym czy mikrodermabrazją, dobrym pomysłem jest również złuszczanie za pomocą kwasów owocowych. Ich naturalne pochodzenie i uniwersalność powodują, że ich zbawienne działanie korzystne jest zarówno dla młodych pań, jak i kobiet o dojrzałej, potrzebującej odmłodzenia i wygładzenia cerze. Jak potwierdzają specjaliści z naszego salonu, dobrym rozwiązaniem jest kompleksowa pielęgnacja i poddawanie się rytuałom kosmetycznym. Cała procedura nie skupia się jedynie na jednym działaniu, a stanowi wieloetapowy proces pielęgnacyjny składający się z kilku części. Masaż, oczyszczanie, odżywienie i ukojenie cery może przynieść spektakularne efekty utrzymujące się jeszcze przez długi okres po zabiegu.

Masaż – relaks dla każdego

Dodatkowym pomysłem, idealnym na Spędzenie Dnia Kobiet niezależnie od wieku, jest poddanie się zabiegom relaksacyjnym na bazie masażu. Nie tylko plecy, ale również głowa, twarz, ręce, nogi czy stopy to te obszary, które potrzebują rozluźnienia i likwidacji napięcia. Zabieg warto dobrać indywidualnie do własnych preferencji, dobierając go pod kątem specyfiki wykonywanej pracy, potrzeb i dolegliwości. Masaże niemalże od setek lat wykorzystuje się do łagodzenia dolegliwości nie tylko na poziomie fizycznym, ale także psychicznym – dlatego też masaże stanowią cudowny sposób na odpoczynek i regenerację.