powiększanie ust

Wypełnianie i powiększanie ust – jak osiągnąć wymarzony i naturalny efekt?

Zabiegi mające na celu wypełnienie i modelowanie ust stają się coraz chętniej wybieraną formą metod upiększających wśród kobiet. Panie decydujące się na taką metamorfozę chcą dzięki temu bardziej uwydatnić swoje wargi, nadać im wyrazistszy kształt, a także w pewien sposób wpłynąć na kształt i prezencję całej twarzy. Nie da się ukryć, że naturalnie wyglądające, pełniejsze wargi odmładzają i odświeżają wygląd, a kobiety czują się atrakcyjniejsze i pewniejsze siebie. Jakie stosuje się metody powiększania ust w medycynie estetycznej, i na którą z nich się najlepiej zdecydować?

powiększanie ust

Powiększanie i modelowanie ust

Zainteresowanie zabiegami estetycznymi powiększającymi usta wzrasta nie tylko poprzez możliwe do osiągnięcia atrakcyjne rezultaty. Coraz lepsza dostępność i nieinwazyjność sprawia, że zabieg przestaje kojarzyć się z drogim i nieosiągalnym luksusem, a staje się popularną metodą upiększającą. Często rezygnuje się już z operacji plastycznych, na rzecz wypełniania warg za pomocą iniekcji. Jest to przede wszystkim bezpieczniejsze, praktycznie bezbolesne i nie wymaga rekonwalescencji. Panie głównie decydują się na zabieg chcąc uwydatnić małe, wąskie usta, podkreślić ich kolor i kontur, poprawić symetrię, bądź podnieść opadające kąciki. Dodatkowo, zabiegi wypełniające usta niwelują zmarszczki w tym obszarze, poprawiają jędrność i elastyczność tkanki. Efekty te pacjentki mogą osiągnąć już po jednym zabiegu, niemalże “od ręki”. Sztuką jest, by poprawione usta wyglądały naturalnie; każda twarz bowiem jest inna i jej odpowiednie wymodelowanie wymaga podkreślenia innych elementów. Zabieg wymaga więc precyzji i wyczucia estetycznego ze strony wykonującego go lekarza. Często w myśl zasady “mniej znaczy więcej” nawet niewielka ilość poprawnie zaaplikowanego aparatu może przynieść doskonały rezultat. Usługi z zakresu plastyki ust wykonuje większość klinik medycyny estetycznej. W salonie SPA Anlaya można skorzystać z, najchętniej wybieranej przez pacjentki, iniekcji kwasem hialuronowym.

Metody powiększania ust

Obecnie w celu wypełniania ust korzysta się z czterech materiałów, jakimi są:

  • tłuszcz własny,
  • kolagen,
  • botoks,
  • kwas hialuronowy.

Z kilku powodów największą sympatią wśród zwolenniczek poprawiania warg cieszy się kwas hialuronowy. Jest to wypełniacz naturalnie występujący w ludzkim organizmie i całkowicie przyswajalny, co niweluje ryzyko jakichkolwiek powikłań. Wstrzyknięcie preparatu daje natychmiastowy efekt, a sam zabieg wykonuje się jedynie w znieczuleniu stomatologicznym. Kwas hialuronowy ma działanie nawilżające, a efekt utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy. Równie naturalnym preparatem jest kolagen; jego wada jednakże tkwi w pochodzeniu zwierzęcym, które niesie za sobą ryzyko uczulenia. Możliwe do wykonania są także zabiegi autokolagenowe, z zaaplikowaniem substancji z własnego ciała – wtedy jednak pacjent narażony jest na dosyć wysokie koszty. Tłuszcz własny natomiast zawsze aplikuje się poprzez przeprowadzenie operacji plastycznej, z czego coraz więcej osób i klinik medycyny estetycznej już rezygnuje. Jeśli chodzi o botoks – niegdyś bardzo chętnie stosowany – wstrzykuje się go w usta podobnie jak kwas hialuronowy. Nie jest to jednak substancja pochodzenia naturalnego, może podrażniać komórki czuciowe ust i z wiekiem pogorszyć rysunek warg. Botulina jest jednak dobrze tolerowany, a rezultaty uwidaczniają się ok. 3 dni po zabiegu.