man

Usuwać czy nie usuwać – o depilacji męskiej

man

Z powodu wytworzenia się pewnego wyobrażenia ideału kobiecego ciała, depilacja stała się obowiązkowym zadaniem każdej kobiety. Owłosienie na damskim ciele nie jest mile widziane i należy je systematycznie usuwać. Jest to nie tylko zabieg estetyczny, ale również czysto higieniczny. Kobiety usuwają włoski z większej części swojego ciała, pozostawiając je tylko tam, gdzie są one ozdobą. Co jednak z męskim ciałem? Czy mężczyźni zwolnieni są z obowiązku usuwania nadmiernego owłosienia?

Po co mężczyznom depilacja?

Mężczyźni przyzwyczajeni są do codziennego golenia twarzy, chociaż niektórzy wolą pozostawić na niej delikatny zarost świadczący o ich męskości. Z tego również powodu nie wyobrażają sobie golenia innych części ciała uważając je za niemęskie. Nie są w tej sprawie bez racji. Mężczyzna z ogolonymi nogami nie spodoba się kobiecie, która pragnie mieć u swego boku silnego i zaradnego mężczyznę. Jednak nawet na męskim ciele są miejsca, gdzie występuje owłosienie i nie jest ono pożądane, a wręcz przeciwnie, należałoby je usunąć. Takimi miejscami są między innymi brzuch oraz plecy. Owłosienie występujące w tych obszarach nie wygląda zbyt dobrze, ponadto utrudnia codzienną higienę, gdyż pot może dłużej utrzymywać się na skórze, co nie jest komfortowe podczas, np. wykonywania aktywności fizycznej. Często zdarza się, że mężczyźni obdarzeni owłosieniem na plecach, wstydzą się odkrywać swoje ciało. Nie chcą narażać się na niesympatyczne spojrzenia ze strony płci przeciwnej, bądź innych mężczyzn.

Jak się depilować?

Wszyscy wiemy, że mężczyzna to osobnik odporny na wszelkie zranienia, uszkodzenia i przeciwności losu. Jednak istnieją zabiegi, którym mężczyzna się nie podda, choćby nawet mieliby mu za to zapłacić. Dla kobiet depilacja woskiem nie jest tak przerażająca, ponieważ przyzwyczajone są, że dbanie o urodę nie zawsze wiążę się z miłymi i przyjemnymi odczuciami i czasami musi zaboleć. Mężczyzna depilacji z użyciem wosku raczej będzie unikał. Dla niego wizja wyrywania włosów jest nie do przyjęcia. Jednak istnieją inne sposoby na skuteczne usunięcie owłosienia, które jest bezbolesne, a co najważniejsze, trwałe. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu będzie poddanie się depilacji laserowej lub depilacji VPL. Obie metody, które wykonać można w centrum medycyny estetycznej Anlaya Day Spa, usuwają owłosienie poprzez uszkodzenie struktury włosków. Niestety, nie pozbędziemy się całego owłosienia dzięki jednemu zabiegowi. Aby na stałe pozbyć się włosów, należy poddać się serii zabiegów, co jest czasochłonne, jednak efekty w postaci gładkich pleców, pozostaną już na zawsze.

Depilacja męska czy niemęska?

Depilacja zawsze będzie kojarzyć się z obowiązkiem należącym do kobiet. Jednak mężczyźni w coraz większym stopniu zaczynają dbać o własne ciała. Depilacja pewnych sfer męskiego ciała, takich jak plecy czy klatka piersiowa nie jest niczym, czego mężczyzna powinien się wstydzić. Nie świadczy to bowiem o jego zniewieścieniu, ale o świadomości i chęci zadbania o siebie. Mężczyzna, tak jak kobieta, powinien eliminować niedoskonałości własnego ciała, dzięki czemu może poczuć się w nim komfortowo. Zabieg depilacji pleców ma na celu przede wszystkim poprawienie estetyki oraz higieny ciała, a nie jego upiększenie.

Zabiegowi depilacji laserowej pleców można poddać się w dobrym salonie kosmetycznym, między innymi w centrum medycyny estetycznej Anlaya Day Spa.