masaz

Ujędrnij swoją skórę

masaz

Jędrna, elastyczna skóra kojarzy nam się z młodością i słusznie . Ponieważ z czasem tkanki coraz słabiej są w stanie przeciwstawiać się grawitacji. Na to w jakiej formie jest nasze ciało ma wpływ wiele czynników. Dowiedz się jak skutecznie ujędrnić skórę na brzuchu..

Jędrność ciała zależy między innymi od stanu w jakim są mięśnie. Jednym z podstawowych sposobów na ujędrnienie ciała jest wprowadzenie do swojego planu tygodnia krótkich sesji treningowych, które przywrócą im sprawność i prawidłowe napięcie. Oznaki starzenia pojawiają się na całym ciele, a mimo tego wiele kobiet dba głównie o twarz. Lekceważąc potrzeby innych partii może dojść do tego, że wiek będą zdradzały na przykład wiotkie uda lub pośladki.

Program ujędrniania ciała

Poświęcając chwilę czasu każdego dnia swojemu ciału możemy w długim okresie zniwelować zaniedbania kumulujące się przez lata. Pierwszym punktem kompleksowego programu ujędrniania skóry powinna być trzeźwa ocena wagi i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Utrzymanie jędrnego ciała może być wyzwaniem dla osób z kilkoma nadprogramowymi kilogramami, dlatego myśląc o skórze warto podchodzić do problemu w sposób kompleksowy.

Zimowe miesiące są idealnym czasem na zaplanowanie całościowej odnowy skóry. Do lata pozostaje co najmniej kilka miesięcy, które można wykorzystać na metamorfozę swojego ciała. Kompleksowy program ujędrniający warto zacząć od wprowadzenia do swojego planu tygodnia aktywności fizycznej. Ćwiczenia nie tylko pomogą zredukować ilość tkanki tłuszczowej, ale także poprawiają krążenie krwi i limfy oraz wzmacniają mięśnie. Wyrzeźbione ciało łatwiej ujędrnić, ale planując odchudzanie warto poradzić specjalisty, ponieważ nagła utrata masy może spowodować powstanie luźnych fałd skóry, która nie była w stanie skurczyć się równie szybko jak tkanki pod nią. Dlatego ujędrnianie skóry po odchudzaniu warto wprowadzić od razu.

Odpowiednio dobrana dieta nie tylko dodatnio wpłynie na masę i samopoczucie, ale też zminimalizuje ryzyko odkładania się rezerw w postaci tkanki tłuszczowej. Wiotka i mało elastyczna skóra często idzie w parze z cellulitem, który jest związany z niezdrową dietą i toksynami obecnymi w organizmie. Aby je usunąć warto pić dziennie 2 litry czystej, niegazowanej wody. Jeść dużo warzyw i owoców, a ograniczyć ilość tłuszczów.

Złuszczanie skóry

Peelingi twarzy są bardzo popularne, ale nie każdy wie, że to samo powinno się robić z całym ciałem. Szczególnie jeśli chcemy ujędrnić skórę brzucha, pośladków i ud. Poza usunięciem zrogowaciałego naskórka peeling poprawia także krążenie, dlatego warto robić go regularnie. Standardem jest raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie u osób ze skrajnie delikatną skórą. Istnieje tak wiele kosmetyków złuszczających, że każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby walczące z cellulitem powinny poszukać peelingu zawierającego kofeinę, a te ze suchą skórą, preparatu zawierającego naturalne olejki.

Ujędrnianie skóry masażem

Żaden Kosmetyk nie zastąpi masażu. Dzięki niemu możemy pobudzić skórę do regeneracji, poprawić krążenie i odprowadzić nadmiar limfy w kierunku węzłów chłonnych. Warto przeprowadzać go regularnie, aby już po kilku tygodniach zauważyć poprawę napięcia tkanki. Doskonałe efekty można osiągnąć za pomocą masażu bańką chińską. To urządzenie zasysa skórę i zmusza limfę do przemieszczenia się. Taki zabieg możemy wykonać w Klinice Medycyny Estetycznej Anlaya Day Spa. Warto przeprowadzić całą sesję i nie zrażać się siniakami, które mogą pojawić się na początku, to normalna reakcja organizmu na bańki chińskie.