nails-865121_1920

Trend, który od długiego czasu nie traci popularności wśród wielu kobiet, czyli manicure hybrydowy bez tajemnic

nails-865121_1920

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Niestety, często nie mamy czasu lub nie wiemy, w jaki sposób pielęgnować skórę i płytkę w domu, a to prowadzi do pogorszenia kondycji i wyglądu paznokci. Aby nie przejmować się każdego dnia odpryskującym lakierem lub rozdwajającą się płytką, warto zastanowić się nad wizytą w gabinecie kosmetycznym i wykonaniem profesjonalnego manicure. Taki zabieg (przeprowadzany regularnie) daje gwarancję pięknych i zadbanych paznokci bez żadnego wysiłku.

Czy manicure hybrydowy pielęgnuje paznokcie?

Manicure hybrydowy cieszy się niesłabnącą popularnością już od kilku sezonów. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, producenci produktów do stylizacji hybrydowej regularnie wprowadzają na rynek nowe kosmetyki – głównie bazy, które nakłada się bezpośrednio na płytkę paznokcia. Nowe produkty są coraz lepsze, często zawierają witaminy i minerały, a dzięki takim składnikom nie tylko utwardzają paznokcie, lecz także je odżywiają, odbudowują i zabezpieczają. Można więc śmiało powiedzieć, że odpowiednio zrobiony manicure, przy użyciu najlepszych produktów pielęgnuje paznokcie, a nie tylko nadaje im ładny wygląd.

Dlaczego manicure hybrydowy podbił serca tak wielu kobiet?

Główny produkt wykorzystywany do tego rodzaju stylizacji to nie zwykły lakier, ale mieszkanka lakieru i specjalnego żelu, która jest utwardzana przez światło lampy UV. Takie połączenie sprawia, że manicure jest trwały i naturalny. Zdaje się, że to właśnie te dwie cechy przesądziły o rosnącej i niesłabnącej popularności, tzw. ,,hybryd’’. Po dobrze wykonanej stylizacji, efekt utrzymuje się przez kilka tygodni (w zależności od naturalnych predyspozycji). W tym czasie nie ma mowy o odpryśnięciu, wyblaknięciu koloru, zmatowieniu i wszystkich innych ,,wypadkach’’, jakie przydarzają się, gdy mamy na paznokciach zwyczajny lakier. Dodatkowo efekt jest niesamowicie naturalny i elegancki, nie ma tu nic z kiczu czy popularnych kiedyś tipsów. Ilość kolorów i odcieni jest niemal nieograniczona: od ciemnych do jasnych, od pasteli do neonów, od brokatów do efektu syrenki… Można wymieniać bardzo długo. Poza tym stylistka może wtopić w manicure różne ozdoby do paznokci, które będą się doskonale trzymać, dzięki utrwaleniu pod lampą UV.

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Ta metoda bazuje na swojej klasycznej odmianie, co oznacza, że rozpoczyna się od pielęgnacji płytki – nadaniu jej kształtu, wypolerowaniu, zmiękczeniu i usunięciu skórek. Następnie nakłada się bazę, kolorowy lakier (ilość warstw zależy od stopnia krycia) i nabłyszczający lub matujący top. Każda kolejna warstwa jest utwardzana pod lampą UV. Stylizacja nie trwa długo, a jej efektami można się cieszyć przez kilka tygodni. Warto przypomnieć, że można również wykonać pedicure hybrydowy.
Panuje obiegowa opinia, że taki rodzaj stylizacji niszczy paznokcie. Chodzi głównie o konieczność użycia acetonu, który rozpuszcza hybrydę. Jednak styliści z Anlaya Day Spa przekonują, że jeśli zdjęcie lakiero-żelu odbędzie się w profesjonalnym salonie, przez doświadczonego specjalistę – nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia płytki i osłabienia paznokci. Należy po prostu zrobić to umiejętnie, a potem cieszyć się pięknymi i naturalnymi paznokciami przez długi czas.