odchudzanie

Sposoby na zrzucenie kilku kilogramów i wysmuklenie sylwetki

odchudzanie

Wygląd sylwetki pośrednio mówi nam o naszej kondycji zdrowotnej, jak również wpływa na dobre samopoczucie. Atrakcyjna figura to zdecydowanie marzenie każdego, a jak wiadomo praca nad wyglądem wymaga dużego zaangażowania i cierpliwości. Dobór właściwych metod i konsekwencja w działaniu to przepis na smukłe ciało o odpowiedniej masie. Jakie są sposoby, by efektywnie przeprowadzić proces odchudzania?

Aktywność fizyczna – dlaczego jest tak ważna?

Według Światowej Organizacji Zdrowia, dzienne minimum aktywności fizycznej dla osoby dorosłej wynosi 40 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności każdego dnia. Jest to bezwzględnie wymagana ilość ruchu, aby zachować odpowiednie zdrowie i działać profilaktycznie przeciw chorobom cywilizacyjnym. Biorąc pod uwagę powszechny problem otyłości w dzisiejszych czasach, należy zdać sobie sprawę z realnych zagrożeń i wziąć odpowiedzialność za własne zdrowie.

Tryb życia i codziennie powtarzane nawyki determinują kondycję naszego organizmu, a siedzący tryb życia wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale także rozwój niebezpiecznych chorób. Od czego więc należy rozpocząć zmiany? Najlepszy na redukcję tkanki tłuszczowej jest trening cardio. W tym wypadku można zdecydować się na nordic walking, jazdę na rowerze, czy zajęcia fitness.

Oprócz tego, świetnym wyborem jest pływanie – popularny “sport dla wszystkich” i taniec. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna ma stanowić przede wszystkim przyjemność oraz motywację do dalszych działań. Dlatego warto zdecydować się na zajęcia w grupie, opierające się nie tylko na wysiłku, ale też przyjemnych doznaniach.

Co jeść i czego nie jeść, aby schudnąć?

Przetworzona żywność i nałogi to plaga dzisiejszych czasów, utrudniająca utrzymywanie zbilansowanej codziennej diety. Kluczem do smukłej sylwetki jest właśnie odpowiednie odżywianie, co przez wielu uważane jest za priorytet przewyższający aktywność fizyczną.

Pierwszą ważną kwestią jest odpowiednie nawodnienie organizmu – przeciętnie powinno się wypijać ok. 2l wody, poza kawą i herbatą. Ważne jest, by wyeliminować słodycze, wystrzegać się tłustych, smażonych potraw i przetworzonej, chemicznej żywności.

Wszystkie zmiany warto wprowadzać powoli, skupiając się na wyrabianiu nowych nawyków, a nie na nałożonych ograniczeniach. W procesie odchudzania i wysmuklania sylwetki, świetnie mogą sprawdzić się napary ziołowe – oczyszczają one organizm, przyspieszają metabolizm, mogą działać pomocniczo przy niektórych schorzeniach i pozytywnie wpływać na urodę.

Metody wspomagające

Nie wszyscy wiedzą, że doskonałe i przede wszystkim widoczne oddziaływanie na sylwetkę ma masaż, oferowany na przykład przez Anlaya Day Spa w Józefowie pod Warszawą. Umiejętnie dobrany i wykonany zabieg tego typu może skutecznie wyszczuplić sylwetkę i pomóc w spalaniu miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wykorzystanie nowoczesnych technologii w urządzeniach do masażu może skutecznie przyczynić się do zredukowania obwodu w pasie, udach czy pośladkach o kilka centymetrów w krótkim okresie czasu.

Zdecydowanymi zaletami tych metod jest ich nieinwazyjność i możliwość swobodnego monitorowania postępów. Należy pamiętać, że na skuteczne odchudzanie składa się kompleksowe działanie na kilku obszarach – samymi zabiegami, czy restrykcyjną, okresową dietą nie odniesiemy sukcesu. Zdrowe nawyki powinny zostać stałą częścią naszego codziennego życia na przyszłość.