podbrodek

Sposób na szczupły podbródek

podbrodek

Drugi podbródek może rozwinąć się u każdego bez względu na masę ciała. Czasami rzeczywiście jest efektem nadwagi lub skłonności do tycia w tym obszarze pojawiającej się wraz z wiekiem. Może występować także u osób szczupłych, które mają predyspozycje genetyczne lub są narażone na czynniki powodujące takie zmiany w tkankach.

W ten sposób owal twarzy traci swoją ostrość, granica pomiędzy żuchwą a szyją ulega rozmyciu. Istnieje także ryzyko pojawienia się zwiotczałej skóry pod brodą w wyniku nagłej utraty masy ciała lub przeciwnie tłuszcz z całej sylwetki zostaje spalony, ale z tego miejsca nie chce zniknąć.

Przyczyny powstawiania drugiego podbródka:

  • nadwaga,
  • genetyczna skłonność do gromadzenia się tłuszczu brunatnego, odmiany szczególnie trudnej do spalenia,
  • siedzący tryb życia,
  • zła postawa i chodzenie z pochyloną głową, mięśnie w tym położeniu zaczynają wiotczeć, tracić sprężystość, a tkanki tłuszczowe zwiększają swoją objętość,
  • spanie z brodą opartą na klatce piersiowej,
  • opalanie się i korzystanie z solarium, powoduje osłabianie włókien kolagenowych, a co za tym idzie utratę elastyczności.

Wyeliminowanie tych czynników pomaga zapobiegać pojawianiu się drugiego podbródka. Jednak nie pomoże pozbyć się już istniejącego problemu. Jak zapewniają eksperci z kliniki medycyny estetycznej Anlaya Day Spa istnieje sposób na usunięcie nadmiaru tłuszczu z podbródka – lipoliza. Seria zabiegów potrafi rozprawić się z nim raz na zawsze.

Usuwanie tłuszczu z podbródka

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu do tkanki, którą chcemy zredukować, substancji powodującej rozpuszczanie się błon komórkowych. Powoduje to lekki stan zapalny. Tłuszcz przedostaje się do krwiobiegu i zostaje usunięty przez organizm. Komórki tłuszczowe zostają zastąpione tkanką włóknistą, która dodatkowo obkurcza ostrzyknięty obszar.

Ten trwający 15 minut zabieg opiera się na serii zastrzyków, wykonanych bardzo cienką igłą. Cała procedura jest przeprowadzana w znieczuleniu. Po zabiegu można odczuwać zaczerwienienie, obrzęk i lekki dyskomfort, który znika w ciągu kilku dni. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Lipoliza jest nieinwazyjną alternatywą dla liposukcji, jednak w przeciwieństwie do niej nie jest obarczona tak dużym ryzykiem efektów ubocznych. Nie wymaga także długiego okresu rekonwalescencji. Lipoliza sprawia, że tłuszcz zostaje usunięty wewnątrz ciała. To bardzo skuteczny zabieg, który usuwa problem na stałe.

By skutecznie wymodelować podwójny lub obwisły podbródek zaleca się przeprowadzenie 2 do 3 zabiegów. Jeżeli chcemy, by efekt był trwały należy przestrzegać zrównoważonej diety i dbać o zdrowy tryb życia. Raz usunięte komórki tłuszczowe nie są w stanie namnożyć się jeszcze raz. Jednak należy dbać o to, by skóra była dobrze nawilżona i sprężysta – mogła przeciwstawić się działaniu grawitacji.

Istnieją przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu są to między innymi: cukrzyca, ciąża i laktacja, zaburzenia krzepliwości krwi, infekcje i zakażenia, ostre choroby nerek i wątroby, choroby tarczycy, alergia na składniki preparatu, padaczka.

Nie jest to procedura, którą mogą przejść osoby nadmiernie otyłe, ponieważ kwalifikuję się ją do metod modelowania sylwetki, a nie odchudzania. Eksperci z kliniki Anlaya Day Spa udzielają bezpłatnych konsultacji online, podczas których można dowiedzieć się czy ten zabieg jest w stanie przynieść nam wymierne efekty.

Niestety nawet restrykcyjna dieta, regularna aktywność fizyczna i nieposiadanie złych nawyków, może nie zagwarantować, że ten problem nas nie dotknie, chociażby z przyczyn genetycznych. Dobrze wiedzieć, że istnieją sposoby na pozbycie się nieestetycznego, nadprogramowego podbródka. Raz na zawsze w nieinwazyjny sposób.