depilacja woskiem

Skuteczne usuwanie zbędnego owłosienia, które jednocześnie nie jest drogie? To możliwe. Poznaj zalety depilacji woskiem

depilacja woskiem

Zbędne owłosienie to problem, który zna większość kobiet, ale również spora część mężczyzn. Oczywiście nie chodzi tu o włosy na głowie czy męski zarost, ale przede wszystkim o włoski na nogach, w okolicy bikini i te pod pachami. Są szczególnie uciążliwe latem, ale przeważnie usuwamy je przez cały rok, co wcale nie należy do zadań szczególnie przyjemnych i łatwych. Przede wszystkim to zabiegi uciążliwe, które wiążą się z koniecznością częstego wykonywania i narażania się na podrażnienia skóry. Chociaż istnieje kilka możliwości na walkę z owłosieniem, to nie wszystkie są równie skuteczne. Z pewnością warto poznać zalety depilacji woskiem, która jest o wiele tańsza od epilacji wykonywanej przy pomocy specjalnego lasera.

Jeśli inne metody zawiodły lub nie chcesz eksperymentować, zaufaj skutecznej depilacji woskiem

Niechciane włosy można usuwać na kilka sposobów. Z pewnością najpopularniejszą i najczęściej stosowaną metodą jest golenie maszynką. To prosty sposób, który pozwala na pozbycie się owłosienia z niemal każdej partii ciała, jednak ma kilka wad. Po pierwsze, wiąże się z koniecznością częstego kupowania maszynek oraz pianek lub żeli przeznaczonych do golenia. Po drugie, ta metoda nie jest długotrwała, a włosy odrastają najczęściej już po kilku dniach, po trzecie, istnieje duże ryzyko skaleczenia i podrażnienia skóry, szczególnie, jeśli nie ma się wprawy w goleniu.

Dość dużą popularnością cieszy się również usuwanie owłosienia za pomocą specjalnych kremów, które nakłada się na skórę na określony czas (najczęściej kilka lub kilkanaście minut), a następnie ,,zdejmuje’’ za pomocą dołączonej do opakowania szpatułki. To zdecydowanie bezpieczniejsza metoda, która nie niesie ryzyka skaleczeń, ale trzeba pamiętać o tym, że niektóre składniki takich kremów mogą uczulać. Poza tym nie wszystkie włoski zostają usunięte, a te, które zniknęły i tak szybko odrosną.

Jeśli chcemy pozbyć się owłosienia na okres kilku tygodni, a jednocześnie nie jesteśmy szczególnie wrażliwi na ból, doskonałą metodą jest użycie wosku i plastrów do depilacji.

Wszystko, co należy wiedzieć o depilacji woskiem

Warto wiedzieć, że ten rodzaj zabiegu dzieli się na dwa rodzaje: depilacje na zimno i na ciepło. Ta ,,na zimno’’ jest przeznaczona do wykonywania w domowym zaciszu – kupujemy gotowe plastry z woskiem, które należy rozgrzać w dłoniach i przykleić do wybranego obszaru ciała, a następnie zerwać energicznym ruchem. Jednak specjaliści z Anlaya Day Spa przekonują, że kiedy zależy nam na bezpieczeństwie, dokładności i jak najdłuższych rezultatach, warto wybrać się do salonu i poprosić o wykonanie depilacji ,,na ciepło’’. Wosk podgrzewa się do odpowiedniej temperatury (nie ma ryzyka poparzenia ciała), a następnie rozprowadza się go na skórze i ,,przykleja’’ do niego specjalne paski, wykonane z bawełny lub fizeliny. Kolejny krok to wygładzenie paska i zerwanie go energicznym ruchem, w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Niestety, jest to metoda dosyć bolesna, ale ból jest krótkotrwały. Później resztki pozostałego wosku usuwa się oliwką, która jednocześnie łagodzi podrażnienia.

Z powodzeniem można wykonywać depilację woskiem na dużych obszarach ciała, np. nogach. Po tym zabiegu skóra jest gładka przez okres 3 do 6 tygodni. Warto pamiętać o tym, że każda kolejna depilacja osłabia włosy, a co za tym idzie – każdy kolejny zabieg jest mniej bolesny i skuteczniejszy.