dress-864107_1920

Skuteczna i bezpieczna depilacja produktami Lycon – woski inne niż wszystkie

dress-864107_1920

Usuwanie zbędnego owłosienia to konieczność, a nie coś, co wykonuje się z przyjemnością. Szczególnie kobiety wiedzą, jak bardzo jest to uciążliwe. Depilacja nóg, pach czy okolic bikini przysparza naprawdę wielu kłopotów, ponieważ trudno pozbyć się włosków na dłużej, nie wydając przy tym dużej kwoty i nie narażając się na skutki uboczne. Problemy nasilają się wraz z nadejściem lata, kiedy to zdecydowanie częściej pokazujemy ciało w letnich, skąpych strojach. Co zrobić, żeby depilacja nie była tylko przykrą koniecznością?

Golarka, depilator, krem, wosk? Jak wybrać najlepszą dla siebie metodę na usunięcie zbędnego owłosienia?

Istnieje wiele możliwości na usuwanie niechcianych włosków i jak to zwykle bywa – każda ma swoje wady i zalety, nie ma ideałów. W takiej sytuacji najważniejsze to wybrać taką metodę, która będzie dobrana do indywidualnych potrzeb i umiejętności.

Zdecydowanie najpopularniejsze jest golenie włosów przy pomocy golarki i żelu/pianki/kremu, który ułatwia prowadzenie ostrza po skórze. Trzeba jednak pamiętać o tym, że golenie niesie za sobą ryzyko skaleczeń i podrażnień, a włosy zaczynają odrastać już po kilku dniach.

Nieco lepszą metodą jest depilacja za pomocą specjalnego kremu, który nakłada się na skórę na kilka lub kilkanaście minut, a następnie ,,zdejmuje’’ za pomocą dołączonej do opakowania szpatułki. Krem nie niesie za sobą ryzyka mechanicznych uszkodzeń skóry, ale może wywoływać alergie. Poza tym taki sposób często nie jest dokładny i nie usuwa wszystkich włosków.

Jeśli chodzi o metody, które usuwają owłosienie na dłużej niż kilka dni, zdecydowanie prowadzi depilator oraz wosk. Depilator rzeczywiście może pozbawić nas niechcianych włosków na kilka tygodni, ale trzeba pamiętać o tym, że jest to metoda bolesna i wymagająca zachowania dłuższych włosków, tak aby urządzenie mogło je wyrwać. Depilacja woskiem wygląda podobnie – również nie należy do najprzyjemniejszych i włoski nie mogą być zbyt krótkie. Jednak należy pamiętać, że nie każdy wosk jest taki sam. Specjaliści z Anlaya Day Spa polecają produkty marki Lycon, które wiodą prym w depilacji woskiem.

Wosk Lycon – inny niż wszystkie

Australijska firma Lycon uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych marek w dziedzinie depilacji. Te produkty wyróżniają się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Procedura zabiegu jest bardzo podobna do standardowej depilacji – wosk nakłada się na zimno lub ciepło i usuwa za pomocą bawełnianych pasków. Jednak najważniejsza różnica tkwi w recepturze produktów Lycon, które są delikatne i odżywcze, dzięki temu depilacja nie jest bolesna (wosk odchodzi od skóry, nie odrywa się gwałtownie), a skóra pozostaje gładka i zadbana przez kilka tygodni. Z każdym kolejnym zabiegiem, odrastające włoski są coraz cieńsze i jaśniejsze, a w konsekwencji – mniej widoczne.
Depilacja Lycon to niemal luksusowe doznanie. Produkty zawierają wiele naturalnych składników, które słyną ze swojego dobroczynnego działania, np.: wyciągi z aloesu, róży, rumianku, lawendy – składniki doskonale nawilżające, odżywiające i łagodzące podrażnienia. Każda pacjentka może wybierać woski również pod względem zapachu i koloru. Nareszcie depilacja może stać się prawdziwą przyjemnością, a nie tylko przykrą koniecznością.