gejsza

Podaruj sobie odrobinę luksusowego odpoczynku i poddaj swoje ciało rytuałowi pielęgnacyjnemu

Wypełnianie codziennych obowiązków, pośpiech, stres i brak czasu na jakiekolwiek przyjemności to rzeczywistość większości ludzi, którym przyszło żyć w obecnych, bardzo zabieganych czasach. Coraz częściej dopada ich przemęczenie, poddenerwowanie, a nawet frustracja, a to wszystko przyczynia się do znacznego obniżenia samopoczucia. Co zrobić, żeby skutecznie się zrelaksować? Wystarczy poddać się profesjonalnemu rytuałowi pielęgnacyjnemu.

gejszaPielęgnacja ciała połączona z relaksem i wyciszeniem  

Dla wielu osób skuteczny odpoczynek jest naprawdę trudny, a szczególnie jeśli chodzi o wyciszenie się i uspokojenie swoich myśli. O ile ciało może odpocząć i zregenerować się bez większych przeszkód, o tyle ciągłe martwienie się i rozmyślanie niemal całkowicie uniemożliwia zrelaksowanie się. Właśnie z myślą o takich dolegliwościach i przypadłościach stworzono rytuały pielęgnacyjne, które łączą w sobie kilka różnych zabiegów, a wszystko ma jeden cel – pozwolić na odpoczynek, relaks oraz wyciszenie się. Rytuały pielęgnacyjne nie tylko odprężają, lecz także rozpieszczają zmysły. Czym jest taki rytuał? To połączenie, np. relaksującego masażu z aplikacją odżywczych, specjalistycznych kosmetyków, a wszystko to w towarzystwie przepięknych aromatów wonnych olejków. Nie ma skuteczniejszego sposobu na połączenie odpoczynku z pielęgnacją twarzy i ciała.

Rytuał aromaterapeutyczny, czyli magiczna moc olejków eterycznych

Najbardziej popularnym rytuałem jest ten z użyciem olejków eterycznych, który specjaliści nazywają aromaterapeutycznym. Stosuje się go nie tylko na ciało, lecz także na twarz, co gwarantuje kompleksową pielęgnację oraz skuteczne odprężenie. Dodatkowo po zabiegu skóra staje się gładka, miękka i nabiera naturalnego, zdrowego blasku. Oczywiście zapach olejków jest dobierany do indywidualnych potrzeb i upodobań danej osoby, żeby jak najbardziej zwiększyć jej przyjemność. Esencje olejków można ze sobą łączyć, aby w ten sposób uzyskać unikalne mieszanki i nietuzinkowe aromaty. Rytuał składa się z masażu oraz maski na twarz, która opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach i ma działanie nawilżające, przeciwzapalne i antyutleniające.

Rytuał japoński inspirowany Krajem Wschodzącego Słońca 

Japońskie kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością, a wszystko to za sprawą ciągle rosnącego zainteresowania produktami naturalnymi, pozbawionymi szkodliwych i sztucznych substancji. Rytuał japoński opiera się na pielęgnacji ciała połączonej z aromaterapią, a wszystko to inspirowane jest kulturą Japonii.

Rytuał winny, czyli pielęgnacja oparta na winogronach                                      

Winogrona, a szczególnie czerwone od dawna znane są ze swoich dobroczynnych właściwości. Nie bez powodu mówi się, że lampka czerwonego wina wypita do posiłku przynosi organizmowi wiele zdrowotnych korzyści. Rytuał winny składa się z kilku zabiegów, które mają za zadanie oczyścić, nawilżyć i zrelaksować skórę. Kosmetyki używane w tym rytuale opierają się na czerwonych winogronach oraz wyciągach z alg i różnych minerałów. Oprócz dbałości o skórę ciała, specjalista zajmuje się również twarzą, nakładając na nią nawilżający okład.

Wszystkie rytuały pielęgnacyjne można wykonać w Anlaya Day Spa w Józefowie. Warto sprawić sobie taką przyjemność, aby skutecznie odpocząć i wyciszyć się po stresującej codzienności.