girl

Rozstępy- można je wyeliminować

girl

Każda kobieta wie, co to rozstępy. Nie każda je ma.Te szczęściary mogą jednak być świadome, jak bardzo ta skaza estetyczna na ciele może drażnić. Często  ich pojawieniu się towarzyszy spadek samooceny. To u płci pięknej głównie występuje ten problem choć wielu panów także boryka się z tą przypadłością.  Pośladki, burz, uda i piersi to obszary przede wszystkim podatne na takie zmiany.

Czym w ogóle są rozstępy?

Poziom ich występowania odpowiada warstwie skóry właściwiej. Jest to jej defekt, ponieważ powstają, gdy włókna kolagenu okazują się niewystarczająco wytrzymałe. W warunkach szybkiego rozciągania skóry, np. przy nabieraniu wagi lub wzrastaniu dzieci i młodzieży. Nie musi być to zawsze następstwo tych sytuacji. Przypominające przecięcia skóry pasma mogą pojawić się także ze względu na indywidualne właściwości skóry. Walka nie gwarantuje całkowitego pozbycia się problemu, ale na pewno przyczynia się do zmniejszenia ich widoczności, a co za tym idzie może poprawić ogólny wygląd skóry. Często chcąc wyeliminować rozstępy skutecznie działamy także na cellulit, jeśli taki również zaobserwujemy. W pierwszej fazie rozstępy przypominają prążki w kolorze fioletu lub czerwieni, ale zazwyczaj w późniejszym etapie nabierają białej barwy. Pomimo jasnych odcieni wciąż są widoczne, a przez nie ciało traci na atrakcyjności. Ich powstawaniu towarzyszy delikatne swędzenie lub uczucie szczypania.

Co więc robić, by pozbyć się rozstępów?

Najważniejsze jest, aby regularnie nawilżać skórę. Jeśli wmasujemy kremy nastąpi mniejsze prawdopodobieństwo do powstawania brzydkich ,,pęknięć”. Co najmniej dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Najlepiej, aby stosowane balsamy miały właściwości ujędrniające. Bazą takich specyfików zazwyczaj są olejki lub masło Shea. Właśnie takie wybierajmy ze sklepowych półek. Warto też pamiętać, że nie wystarczy nanieść kremu i pozostawić go do wyschnięcia. Jeśli ma zadziałać na głębszą warstwę skóry musi właśnie tam dotrzeć. Bez naszej pomocy prawdopodobieństwom jest znikome, że osiągnie się zamierzony cel. Wykonujemy zatem intensywny, kilkunastominutowy masaż.  Panie w uprzywilejowanej sytuacji, które dowiadują się o ciąży mogą przeciwdziałać i nie czekać aż zobaczą pierwsze kreski na skórze brzucha. Pielęgnacje warto wdrażać już od pierwszych dni.

Lista produktów wspomagających proces usuwania rozstępów

Cynk – ten składnik jest zalecany osobom, które chcą poprawić kondycję skóry. Wzmacnia on jej elastyczność, co zmniejsza prawdopodobieństwo powstawania kolejnych rozstępów i poprawy wyglądu tych, które już pojawiły się na skórze. Spożywamy go uzupełniając nasze posiłki o takie produkty jak orzechy, pestki dyni, czy kaszę gryczaną. Jeśli jednak wciąż mamy niedobór cynku w aptece można zapatrzeć się w tabletki mające na celu uzupełnienie diety o ten składnik. Należy jednak pamiętać, że w tej formie słabiej się wchłania niż w sytuacji spożywania naturalnych przekąsek.

Dodatkowo krzem, witaminy A, C, E. Wpłyną one pozytywnie na regeneracje tkanki łącznej naszej skóry. Witamina C bierze udział, np. w syntezie kolagenu. Nie bez powodu nazywana jest królową młodości, więc nie trzeba żałować sobie cytrusów.

Białko– ono także jest wskazane. Nie warto zapominać, że poza produktami oczywistymi, jak nabiał jest także w rybach, dobrej jakości mięsach i roślinach strączkowych. Fasola, groch, bób dobrze przygotowane są receptą wyśmienitego obiadu, a dodatkowo mogą pomoc nam rozwiązać problem rozstępów.