regeneracja wlosow

Regeneracja włosów przed zimą

regeneracja wlosowWiatr, słońce i skrajne temperatury potrafią nadwyrężyć strukturę włosów nawet jeśli regularnie o nie dbamy. Niestety głębokich uszkodzeń nie jesteśmy w stanie naprawić. Istnieją jednak zabiegi, które mogą sobie z tym poradzić. Regeneracja włosów u fryzjera może poprawić stan nawet skrajnie zniszczonych kosmyków.

Rekonstrukcja włosów przed zimą

Zima nie jest porą roku, która sprzyja naszym włosom, ale można je do niej przygotować. Wzmocnione łatwiej poradzą sobie ze znoszeniem mrozu i skrajnie suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Nie służy im też codzienna stylizacja opierająca się na podgrzewaniu, która wysusza kosmyki i może naruszyć ich strukturę.

Włosy składają się z aminokwasów, które wykruszają się w sposób mechaniczny, na przykład od noszenia czapki lub ocierania się o szalik. Poza czynnikami zewnętrznymi ogromny wpływ na nie ma nasz sposób odżywiania. Poprawa diety może długofalowo poprawić ich stan, ale nie jest w stanie naprawić uszkodzeń na długości.

Łańcuchy aminokwasów można odbudować dzięki takim zbiegom jak K – Pack Hair Repair System oferowany w klinice medycyny estetycznej Anlaya Day Spa. Ta kuracja, dostępna jedynie w salonach kosmetycznych, potrafi odbudować zniszczoną strukturę aminokwasów przynosząc włosom blask i gładkość.

Zabieg opiera się na profesjonalnej serii produktów Joico K – Pack Hair Repair System przeznaczonych do dogłębnego odżywiania włosów. Zawierających opatentowaną formułę Quadramine Complex składającą się z 19 aminokwasów, które są w stanie połączyć się z kreatyną – budulcem włosa.

Dzięki zróżnicowanej masie cząsteczkowej substancje odżywcze są w stanie wniknąć do środka włosa i go zregenerować. Efekty widać już po zakończeniu zabiegu w postaci gładkości i połysku.
Ta procedura jest przeznaczona do włosów zniszczonych w różnym stadium degeneracji. Przyniesie wymierne efekty osobom, których włosy:

  • są suche i matowe,
  • puszą się i nie chcą układać,
  • są uszkodzone po farbowaniu,
  • zniszczone intensywnymi zabiegami fryzjerskimi, jak trwała ondulacja,
  • włosów po rozjaśnianiu,
  • są zniszczone słońcem i słoną wodą.

Rekonstrukcja włosów

Ten zabieg może być alternatywą dla obcinania zniszczonych włosów. Potrafi widocznie poprawić ich kondycję i oddalić w czasie konieczność ścięcia końcówek. W przypadku włosów farbowanych przedłuża kolor i regeneruje je po rozjaśnianiu.
Ten czteroetapowy zabieg rekonstrukcji włosów Joico wygląda następująco:

  1. Początkowy etap jest poświęcony jest usuwaniu z powierzchni włosów zabrudzeń i pozostałości po produktach kosmetycznych. Zostają także otwarte łuski włosów, by substancje odżywcze mogły wniknąć do ich wnętrza.
  2. Podczas drugiego etapu zostaje wyrównana porowatość włosów.
  3. Trzeci etap polega na nałożeniu na włosy rekonstruktora, zawierającego substancje odżywcze. Dzięki otwartym łuskom preparat dociera do środka na całej długości i odżywia od nasady po końcówki.
  4. W ostatnim etapie włosy są nawilżane, w łuski zamykane, by odżywczy koktajl został w środku. Dzięki temu zyskują blask i stają się gładkie.

Od razu po rekonstrukcji można zauważyć różnicę. Włosy są miękkie, podatne na układanie, w lepszej kondycji i widać ich zdrowy blask. By efekt się utrzymał należy pamiętać o codziennej pielęgnacji i zabezpieczaniu ich przed czynnikami zewnętrznymi. W zależności od potrzeb warto dbać o nie w specjalistyczny sposób.

Nasze włosy są narażone na wiele niszczących czynników. W lecie słońce i klimatyzacja, a w zimie mróz, ciasne czapki i ogrzewanie osuszające powietrze, nie działają na ich korzyść. Dlatego warto zabezpieczyć je od zewnątrz poprzez codzienną pielęgnację, ale też dogłębnie je odżywić zabiegami dostępnymi jedynie w specjalistycznych salonach fryzjerskich, jak ten znajdujący się w Anlaya Day Spa.