portrait-1961529_1920

Przygotuj skórę twarzy na nadejście wiosny – postaw na skuteczne oczyszczanie

portrait-1961529_1920

Zbliżająca się wiosna to doskonały moment na robienie porządków w szafie i mieszkaniu, ale nie tylko. Kiedy przyroda budzi się do życia, warto pomyśleć o sobie i swojej skórze. Oczywiście należy troszczyć się o całe ciało, ale więcej uwagi należy poświęcić pielęgnacji twarzy. Zanim zaczniemy myśleć o wypróbowaniu nowego makijażu, trzeba dobrze przygotować skórę, czyli zadbać o jej skuteczne i dogłębne oczyszczenie.

Oczyszczanie cery to podstawa

Trzeba sobie uzmysłowić, że cera każdego dnia jest narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników. Warunki atmosferyczne, kurz, brud, zarazki, sebum, ciężki makijaż… Wszystko to odpowiada za złą kondycję skóry twarzy, powstawanie wyprysków, zaskórników i ogólne ,,zmęczenie’’ cery.

Oczywiście oczyszczanie musi należeć do codziennego rytuału pielęgnacyjnego (rano i wieczorem), jednak aby skutecznie przygotować skórę na nadejście wiosny, warto zdecydować się na profesjonalny zabieg na twarz.

Naturalne oczyszczanie skóry twarzy – propozycja dla wrażliwych

Kobiety, które mają wrażliwą, skłonną do podrażnień i alergii cerę, nie muszą się martwić o to, że oczyszczanie w profesjonalnym gabinecie jest zbyt inwazyjne i przysporzy im więcej szkody niż pożytku. Specjaliści z Anlaya Day Spa proponują swoim pacjentkom zabieg naturalnego oczyszczania, który jest bardzo delikatny i zupełnie nieinwazyjny. Do jego wykonania wykorzystuje się składniki pochodzenia roślinnego, np. olejki, zioła, mleczka oraz wyciągi z kwiatów i owoców. Taki dobór składników gwarantuje nie tylko delikatność, lecz także skuteczność. Cera jest odżywiona i oczyszczona, pełna blasku.

Oczyszczanie twarzy kwasami

W przypadku, w którym mamy nieco więcej problemów z cerą i chcemy ją nie tylko dogłębnie oczyścić, lecz także zredukować przebarwienia, blizny, trądzik, zmarszczki mimiczne oraz zminimalizować produkcję łoju, warto zdecydować się na oczyszczanie kwasami. Taki zabieg to rodzaj peelingu chemicznego, który doskonale złuszcza martwy naskórek, redukuje niedoskonałości i oczywiście, skutecznie oczyszcza. Dużą zaletą jest to, że specjalista wykonujący zabieg ma możliwość dobrania preparatu, który będzie najbardziej odpowiedni do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Może to być m.in. kwas kojowy, migdałowy, salicylowy, TCA, mlekowy, fitowy.

Peeling kawitacyjny, czyli flagowy zabieg z zakresu oczyszczania twarzy

Zdecydowanie największą popularnością zarówno wśród specjalistów, jak i pacjentów cieszy się peeling kawitacyjny. To połączenie działania specjalnych preparatów oraz wibracji ultradźwiękowych. Dzięki temu martwy naskórek zostaje złuszczony, a wszystkie zanieczyszczenia są usunięte. Jednak peeling kawitacyjny przynosi cerze o wiele więcej korzyści, np. usprawnia mikrokrążenie, poprawia koloryt, rozjaśnia przebarwienia, nawilża, wygładza drobne zmarszczki, niweluje różne niedoskonałości.

Bez względu na to, jaki zabieg oczyszczanie skóry twarzy wybierzemy (w porozumieniu ze specjalistą), mamy gwarancję udanej i skutecznej pielęgnacji, która doskonale wpłynie na poprawę kondycji naszej cery, a dodatkowo przygotuje ją na przyjmowanie kosmetyków i pierwszych, wiosennych promieni słonecznych.