farbowanie włosów

Prosty sposób na zmianę i odświeżenie swojego wizerunku? Farbowanie włosów, które nigdy nie wychodzi z mody

farbowanie włosów

Zbliża się wiosna, a to zawsze doskonały czas na wprowadzanie w swoje życie różnych, większych i mniejszych zmian. Wbrew pozorom nie tylko Nowy Rok prowokuje nas do robienia postanowień i szukania odmiany. Oczywiście można zmienić pracę, mieszkanie czy partnera, ale dla mniej odważnych również coś się znajdzie. Wiosna to dobry moment, żeby zmienić lub chociaż odświeżyć swój wygląd, a można to zrobić na różne sposoby. Jednym z nich jest koloryzacja włosów, która od wielu lat nie traci swojej popularności.


Zanim zaczniesz myśleć o farbowaniu, zadbaj o kondycję swoich włosów

Każdego dnia włosy są narażone na działanie wielu niekorzystnych czynników, dlatego należy o nie regularnie dbać. W pielęgnacji ważna jest zarówno zbilansowana, bogata w witaminy i minerały dieta, jak i używanie odpowiednich kosmetyków.

Przede wszystkim pielęgnacja musi być dopasowana do potrzeb i rodzaju naszych włosów. Do wyboru mamy bardzo wiele kosmetyków, które działają na różne problemy. Na drogeryjnych półkach znajdziemy takie, które są przeznaczone do włosów przetłuszczających się, z łupieżem, suchych, zniszczonych, łamliwych, rozdwajających się, pozbawionych blasku, farbowanych, normalnych, itd. Z pewnością bez problemu każdy dobierze coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba jednak pamiętać, że sam szampon nie wystarczy, aby pielęgnacja była odpowiednia należy zainwestować również w odżywkę, maskę, spray, olejek… Oczywiście nie trzeba koniecznie używać wszystkich produktów jednocześnie, bo to może niepotrzebnie obciążyć kosmyki. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest kupienie całej serii kosmetyków z jednej linii, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że wszystkie produkty są dobrze dobrane i współgrają ze sobą.

Czy warto farbować włosy w domu?

Domowa koloryzacja jest bardzo popularna. Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że sklepowe półki uginają się pod ciężarem farb do włosów o wszelakich kolorach i odcieniach. Jednak zanim zdecydujemy się na taki zabieg, warto uświadomić sobie parę faktów, które mogą zaważyć na naszej decyzji.

Należy pamiętać o tym, że produkty dostępne w drogerii często zawierają wiele szkodliwych substancji, które mogą niszczyć i osłabiać nasze włosy. Dobre farby do włosów to farby bez amoniaku, oparte na naturalnych składnikach, które nie tylko farbują, lecz także pielęgnują włosy.

Kolejna kwestia to dobór koloru. W domowym zaciszu można zmienić tylko nieznacznie odcień, ale żadne drastyczne przejścia kolorystyczne nie wchodzą w grę, np. z czerni do blondu lub odwrotnie. Poza tym, taka koloryzacja nigdy nie daje gwarancji uzyskania wymarzonego koloru, ponieważ efekt końcowy można znacznie różnić się od tego obiecywanego przez producenta na opakowaniu. Trzeba pamiętać, że naprawienie takiego ,,błędu’’ nie należy do najłatwiejszych.

Profesjonalna koloryzacja włosów – bezpiecznie i skutecznie

Farbowanie w salonie w Anlaya Day Spa w Józefowie gwarantuje bezpieczeństwo i pielęgnację włosów, ponieważ profesjonalne farby nie zawierają szkodliwych substancji. Oprócz tego, kolorysta pomoże wybrać odcień, który będzie najbardziej podkreślał urodę i rysy twarzy. Oddanie się w ręce specjalisty gwarantuje, że nasza metamorfoza będzie udana i spektakularna, a kondycja kosmyków się poprawi. Nie ma sensu eksperymentować ze swoim wyglądem, a co za tym idzie również samopoczuciem.