masaż

Prosty i skuteczny sposób na zrelaksowanie się? Odpowiedni masaż!

Współczesna rzeczywistość nie sprzyja relaksowi i dbaniu o siebie. Bardzo szybkie tempo życia, wieczny pośpiech i nerwy mogą powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości nie tylko fizycznych, lecz także psychicznych. Złe samopoczucie, przeciążenie organizmu, napięcie mięśni, a nawet bezsenność oraz brak skupienia – wszystkie te przypadłości można rozwiązać za pomocą dobrze dobranego masażu, który pozwala się zrelaksować i wyciszyć.masaż

Masaż relaksuje, upiększa i leczy – dla każdego coś właściwego

Masaże są znane już od wieków, można nawet trafić na informację, że były stosowane już w starożytności i właściwie nie ma w tym niczego dziwnego. Stosuje się je w wielu przypadkach, ponieważ istnieje wiele odmian, które są polecane w przypadku różnych dolegliwości. Niemal w każdym mieście można trafić na gabinet masażu, ale to nie jedyne miejsce, w którym można poddać się temu zabiegowi – z pomocą przychodzą również inne placówki. Niemniej jednak należy podkreślić wszystkie zalety masażu, a to nie tylko prosty sposób na odprężenie i zrelaksowanie, np. po ciężkim dniu, ale także doskonały sposób na pielęgnację ciała, wyszczuplenie, ujędrnienie, pozbycie się cellulitu itd. Nie można też zapominać o leczniczych właściwościach masażu – jest to jedna z metod rehabilitacji oraz fizjoterapii.

Dobrze i profesjonalnie wykonany masaż relaksuje, odpręża, pozwala się wyciszyć i odpocząć albo wręcz przeciwnie – pobudzić ciało i ożywić umysł. Wszystko zależy od wybranego rodzaju. Specjaliści z Anlaya Day Spa w Józefowie podkreślają także, że masażom mogą poddawać się osoby w każdym wieku, a  jedyne przeciwwskazania do wykonania tego rodzaju zabiegu to choroby nowotworowe, złamane kości, zagrożona ciąża, urazy skórne i gorączka.

Masaż klasyczny

Można spotkać się z nazwą ,,masaż szwedzki’’, ale jest to dokładnie ten sam rodzaj, co masaż klasyczny, który jest określany mianem szwedzkiego, ponieważ to właśnie z tego kraju się wywodzi. To najpopularniejsza metoda do walki z napięciem i stresem. Specjalista wykonuje zdecydowane i dynamiczne ruchy, które są intensywne, ale jednocześnie nie sprawiają żadnego bólu, lecz doskonale zwalczają napięcie mięśni, odprężają oraz rehabilitują, jeśli jest to konieczne. Masaż klasyczny jest polecany osobom, które nie miały jeszcze styczności z tego rodzaju zabiegami, ale chciałyby spróbować.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest rodzajem masażu, który cieszy się największym powodzeniem i popularnością. Jego zadaniem jest wyciszenie i ukojenie zarówno ciała, jak i umysłu. Ruchy masażysty są powolne i maksymalnie rozluźniające, sprawiają wyłącznie przyjemność i sprzyjają odprężeniu. Masażowi relaksacyjnemu często towarzyszy muzykoterpia oraz aromaterapia, aby pacjent mógł odpocząć nie tylko fizycznie, lecz także psychicznie. Taki zabieg jest doskonałą propozycją dla osób borykających się z codziennym stresem, szybkim tempem życia oraz wieloma obowiązkami, jakie nie pozwalają się właściwie zrelaksować i odpocząć, np. w domowym zaciszu.