zamrazanie tluszczu

Pozbądź się tłuszczu raz a dobrze – najlepszy rezultat dzięki kriolipolizie!

Jeżeli pragniesz, aby nie tylko Twoja stylizacja, ale i ciało przed zabawą sylwestrową wyglądało olśniewająco, zainwestuj swój czas w kriolipolizę! Dzięki najlepszym efektom kriolipolizy, gwarantowanym przez ekspertów z klinika Anlaya w Józefowie, dokonasz cudu na swoim ciele i przez długi czas cieszyć się będziesz nieziemskim wyglądem – nie tylko podczas balu wieńczącego odchodzący rok, ale także w Nowym Roku!

zamrazanie tluszczuKriolipoliza – na czym polega?

Kriolipoliza należy  do skutecznych zabiegów w ramach medycyny estetycznej i polega na zamrażaniu tłuszczu, którego efektem ma być praktyczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej podskórnej. Jako nowość kriolipoliza przyszła do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych i stanowi jeden z najnowocześniejszych metod odchudzających ciało przy pomocy oddziaływania narzędzi zewnętrznych. Sposób ten zaistniał w świadomości społeczeństwa amerykańskiego z początkiem XX wieku, szczególnie w Massachusetts, a wszystko to dzięki staraniom lekarzy amerykańskich: D. Mansteina i R. R. Andersona. 2009 r. przyniósł prawną zgodę Unii Europejskiej na obrót wśród usług medycznych, natomiast dopiero rok później stało się to w USA. Zabieg wykonywany jest przy pomocy szczególnej aparatury narzędziowej pod nazwą Zeltiq. Kriolipoliza powoduje zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej o ok. 30 – 40%. Końcowe efekty zauważalne są już po ok. czterech miesiącach od przebycia zabiegu.

Zamrażanie tłuszczu, najlepsze efekty kriolipolizy

Poniżej skóry u każdego człowieka (w tzw. tkance podskórnej) leżą komórki tłuszczowe, które w swoim składzie zawierają kwasy tłuszczowe, nie będące podatne na ingerencję niskiej temperatury. Umierają one w temperaturze +5 stopni Celsjusza, a samo urządzenie Zeltiq korzysta z tej przypadłości kwasów tłuszczowych. Komórki poddawane są mrożeniu w kilku niezależnych etapach. Wszystkie narządy, a także naczynia krwionośne leżące w pobliżu tłuszczowych komórek nie odpowiadają na obniżoną temperaturę, dlatego też kriolipoliza jest w tym sensie bezpieczna dla naszego organizmu. Po zamrożeniu tkanka, która obumarła zostaje usunięta w zdrowym, naturalnym rytmie metabolizmu naszego organizmu.

Przebieg zabiegu kriolipolizy

Dokładne oznaczenie liczby i czasu trwania wizyt nie należy do łatwych gdyż obszar ciała pacjenta poddawany kriolipolizie jest sprawą indywidualną. Niezależny zabieg trwa ok. godziny, natomiast indywidualne części organizmu poddawane są zabiegowi oddzielnie, przy pomocy aplikatora wykorzystującego specyfikę próżni. Urządzenie przykładane jest do części ciała i pochłania do odpowiedniej komory fragment skóry wraz z tkanką tłuszczową, której pragniemy się pozbyć. Teraz mamy do czynienia z najistotniejszym momentem – w tłuszczu czerpane jest ciepło i tutaj bierze początek kres komórek tłuszczowych, a w następnej kolejności ich rozcieńczanie. Opisany proces nie jest krótkotrwały i jednorazowy ponieważ czas jego trwania to dwa do sześciu tygodni po operacji. Poza tym nie jest to zabieg dokuczliwy i nieprzyjemny, a efekty uboczne nie są zbyt odczuwalne ani zauważalne. Zalicza się do nich sińce, zaczerwienienia, a także opuchlizna obszarów poddawanym ingerencji aparatury.

Przeciwwskazania dla kriolipolizy

Zabieg zamrażania tłuszczu nie jest wskazany w przypadku:

  • kobiet, które zaszły w ciążę
  • kobiet karmiących piersią
  • osób z chorobą Raynauda, krioglobulinemię, hipoproteinemię
  • osób z cukrzycą
  • osób z niskim ciśnieniem oraz tym, które źle znoszą niskie temperatury
  • osób z chorobami wątroby
  • osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca albo inną aparaturą medyczną
  • dzieci

Sposób ten jest coraz bardziej znany, jest jednym z wiodących i korzysta się z niego w wielu klinikach estetycznych – warto jednak oddać się w ręce doświadczonych i utytułowanych specjalistów w dziedzinie zamrażania tłuszczu, m.in. tym z kliniki Anlaya w Józefowie, których wiedza i praktyka nie mają sobie równych. Opinie o kriolipolizie ze strony wielu klientek mówią same za siebie – zadowolone i pewne siebie kobiety to najlepszy argument za skorzystaniem z usług kliniki.