hands-1751637_960_720

Pozbądź się przebarwień na dłoniach

hands-1751637_960_720

Skóra na dłoniach jest bardzo wymagająca. Często cienka i sucha jest bardzo podatna na uszkodzenia. Dbając o skórę twarzy nie należy zapominać o tej znajdującej się na dłoniach, która równie szybko potrafi zdradzić wiek. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się przebarwień na dłoniach.

Nie bez powodu zmiany pigmentacyjne na skórze nazywa się plamami starczymi. Ich przyczyn szuka się w zmianach jakie zachodzą w tkance wraz z czasem. Produkcja melaniny – barwnika odpowiedzialnego za pigmentację skóry, zostaje zaburzona i nierównomiernie rozkłada się w tkance tworząc przebarwienia, które ciemnieją pod wpływem promieni słonecznych. Poza wiekiem powstawanie plam starczych może przyspieszyć niezdrowy tryb życia: częste picie alkoholu, palenie papierosów, zła dieta z małą ilością wody. Znaczenie ma także ochrona przeciwsłoneczna. Przebarwienia skóry pojawiają się bardzo szybko u osób przyjmujących leki o właściwościach fotouczulających. Znaczenie ma także stosowanie silnych detergentów, które mogą podrażniać skórę dłoni.

Usuwanie przebarwień na dłoniach

Istnieje wiele metod pozwalających na zmniejszenie widoczności zmian pigmentacyjnych. Najprostszą z nich są kremy na przebarwienia. Mechanizm powstawania plam jest identyczny na skórze twarzy i dłoni, dlatego warto spróbować zastosować kremy wybielające przebarwienia na każdym obszarze objętym tym problemem. Skuteczne będą wszelkie preparaty zawierające witaminę C. Wymierne efekty może przynieść skrupulatna ochrona przed słońcem i używanie kremu z wysokim filtrem. To dobry sposób, aby zniwelować niewielkie plamy starcze lub te o stosunkowo jasnym kolorze. O przebarwieniach warto myśleć zanim się pojawią i zabezpieczać przed nimi swoją skórę.

Laser na przebarwienia

Laser taki jak VPL swoją wiązką potrafi zniszczyć komórki barwnikowe dzięki czemu zmniejsza się widoczność plam starczych, piegów i przebarwień potrądzikowych. To dobra metoda walki z głębokimi, utrwalonymi plamami pigmentacyjnymi. Jeżeli problem jest bardzo nasilony może być konieczne przeprowadzenie serii zabiegów w wyniku których zmiana zacznie się łuszczyć i ostatecznie zniknie.

Peeling chemiczny skóry dłoni

Dzięki badaniom z zakresu kosmetologii wiemy jak spektakularne efekty potrafi wywołać peeling chemiczny. Nie ma żadnych przeciwwskazań by nie wykorzystać jego właściwości walcząc z przebarwieniami na dłoniach. Peeling chemiczny nie tylko złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, ale też pobudza naturalne procesy regeneracyjne i syntezę elastyny oraz kolagenu. Preparaty stworzone z myślą o zwalczaniu plam pigmentacyjnych zawierają także składniki wybielające, nawilżające i kojące. W ten sposób możemy nie tylko pozbyć się przebarwień na dłoniach, ale też wygładzić i ujędrnić skórę. To kompleksowe działanie nastawione na wielokierunkowe efekty.

Widząc własne przebarwienia na dłoniach można mieć problem z określeniem jaki sposób terapii będzie najskuteczniejszy. Specjaliści z Kliniki Medycyny Estetycznej Anlaya Day Spa pomogą ocenić skalę problemu i wybrać najbardziej efektywny sposób usuwania zmian pigmentacyjnych.

Dłonie potrafią równie szybko zdradzić wiek, jak twarz lub szyja. Dlatego warto znaleźć dla nich trochę czasu w swoim codziennym rytuale pielęgnacyjnym, aby plamy starcze pojawiły się na nich jak najpóźniej. Niewielkie przebarwienia można zniwelować za pomocą kremów wybielających. Jednak jeżeli powszechnie dostępne kosmetyki nie przynoszą rezultatów warto zwrócić się do specjalistów, aby skutecznie zniwelować ten problem.