powiekszanie ust

Powiększanie i modelowanie ust – poznaj działanie kwasu hialuronowego!

powiekszanie ust

Stosowanie wypełniaczy to popularny zabieg z zakresie medycyny estetycznej. Za pomocą tego typu zabiegów z powodzeniem możemy zredukować zmarszczki, wygładzić skórę oraz wymodelować rysy twarzy na różnych płaszczyznach. Ostatnio szczególnym powodzeniem wśród pań cieszy się kwas hialuronowy – za jego pomocą możemy uzyskać naturalne i długo utrzymujące się efekty. Jednym z popularniejszych sposobów wykorzystania kwasu hialuronowego są zabiegi powiększające i modelujące usta. Jak wygląda tego typu procedura i jakie są jej zalety?

Kwas hialuronowy w kosmetyce

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w organizmie – jest to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Może on więc być bezpiecznie stosowany w zabiegach, bez ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, ani konieczności przeprowadzania wcześniejszych testów.

W największym stężeniu, kwas hialuronowy występuje w młodej skórze – jego obecność gwarantuje sprężystość, gładkość i brak zmarszczek. Wraz z obniżaniem się stężenia substancji w skórze, obserwować możemy pogorszenie się stanu skóry. Pojawienie się zmarszczek i wiotkości jest konsekwencją zmniejszenia zdolności wiązania wody.

Kwas hialuronowy dodatkowo ma właściwości regenerujące i ujędrniające. Zabiegi z jego użyciem z powodzeniem mogą być stosowane w celu poprawy owalu twarzy, wyglądu nosa, policzków, czy redukcji zmarszczek, a także powiększania ust oraz piersi.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy w zabiegach, używany jest w formie przejrzystego, plastycznego żelu. Aplikowany jest przez lekarza za pomocą iniekcji, metodą mezoterapii w obszarze wybranego przez pacjenta miejsca. Nakłuwanie skóry cienką igłą nie sprawia bólu, a cały zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W przypadku modelowania i powiększania ust, lekarz aplikuje substancję w okolice warg redukując zmarszczki w ich okolicach, modelując ich kształt i powiększając ich objętość.

Efekt zabiegu jest subtelny i naturalny, a sekret stuprocentowego powodzenia tkwi w technice i umiejętnościach specjalisty. Najważniejsze, by dopasować odpowiedni kształt warg do rysów pacjenta i zachować symetrię. Czasem niewielka aplikacja kwasu hialuronowego może doskonale podkreślić usta i upiększyć wygląd całej twarzy.

Po zabiegu wargi stają się bardziej napięte, są gładkie i mają naturalny kształt. Efekt utrzymuje się nawet do 12 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta (wiek, kondycja skóry, zdrowie, obszar poddany ingerencji). Jako, że metoda jest całkowicie naturalna, zabieg bez obaw możemy powtarzać kilka razy. Wykonać można go w Anlaya Day Spa w Józefowie pod Warszawą.

Wskazania i przeciwwskazania

Z zabiegu szczególnie powinny skorzystać osoby o wąskich wargach, chcące podkreślić usta i nadać im nieco objętości. Jest to także świetny sposób na wymodelowanie łuku kupidyna, napięcie skóry i redukcję zmarszczek. Wymodelowane usta mogą wpłynąć również na poprawę wyglądu całej twarzy i jej owalu. Zabieg jest ogólnodostępny dla wszystkich – wyjątkiem są jedynie przeciwwskazania, takie jak okres ciąży i laktacji, choroby autoimmunologiczne, aktywna opryszczka, trądzik, czy nadwrażliwość na substancję aktywną stosowaną w zabiegu.