pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów latem i najlepsze zabiegi kosmetyczne

Włosy latem wymagają szczególnego zainteresowania i pielęgnacji. Nie wystarczy ich codzienne mycie i suszenie. Słońce, promienie UV, wysokie temperatury, słona, morska woda – wszystko to przyczynia się do ich niszczenia i złego wyglądu. Dlatego wspólnie ze specjalistami z kliniki Anlaya Day Spa w Józefowie, pragniemy przedstawić sposoby na pielęgnację włosów latem.

pielęgnacja włosów

Ochrona włosów przed słońcem i promieniami UV

Nic tak nie doprowadza do wysuszenia włosów jak ekspozycja na słońce. Najlepszą ochroną dla nich będzie modne nakrycie głowy i specjalne kosmetyki z filtrem UV. Pamiętajmy także, aby nie suszyć w słońcu mokrych włosów, wyparowujące w ten sposób krople wody doprowadzają do zniszczeń w strukturze włosa.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

W okresie letnim do pielęgnacji włosów powinnaś przystąpić ze szczególną troską. Zapewnij im maksymalne odżywienie. Po każdym myciu (najlepiej delikatnym szamponem bez SLS, SLES) stosuj nawilżającą odżywkę. Postaraj się też w swojej pielęgnacji znaleźć czas na bardziej intensywne odżywianie włosów maską, nałóż ją chociaż raz w tygodniu na pół godziny

Pielęgnuj włosy od środka

W okresie letnich upałów najlepiej sprawdzą się lekkostrawne posiłki, bogate w owoce i warzywa. Spędzając urlop nad morzem możemy jeść dużo ryb i dostarczyć organizmowi cennych kwasów omega 3. Nie zapominajmy też o korzystnym wpływie ziół, skrzypu lub pokrzywy.

Zabiegi kosmetyczne dla pielęgnacji włosów – Glorifying

Zespół z Anlaya Day Spa oferuje także szereg zabiegów kosmetycznych, służących pielęgnacji zniszczonych włosów. Latem szczególnie trudno zadbać o włosy farbowane, które pod wpływem promieni UV, wysokiej temperatury, chlorowanej wody tracą swój kolor, płowieją i słabną. Dlatego świetnym sposobem jest zabieg Glorifying. Specjalna kompozycja składników odżywi włókna włosów od środka i pozwoli zachować intensywny kolor na dłużej.

Rekonstrukcja włosów – Joico K­Pak

Zniszczonym włosom ukojenie przyniesie również zabieg rekonstrukcji włosów, przy użyciu Joico K­Pak Hair Repair System. Jego działanie pielęgnacyjne polega na odbudowie zniszczonych struktur. Składa się on z kilku etapów. Najpierw nasze włosy zostają oczyszczone z zabrudzeń i pozostałości po kosmetykach, wyrównana zostaje także ich porowatość. Następnie nakładany jest specjalny rekonstruktor, który wnika głęboko we włosy i je regeneruje. W efekcie włosy znowu są gładkie i elastyczne.

Keratynowe prostowanie włosów

Bardzo popularną, wypróbowaną i skuteczną metodą pielęgnacji włosów jest również ich keratynowe prostowanie. Na początku włosy pokryte zostają specjalnym preparatem keratynowym. Kolejnym krokiem jest użycie dobrej jakościowo i bezpiecznej prostownicy. Pod wpływem ciepła keratyna wnika w łuski włosa regenerując je i wygładzając. Następnie włosy suszy się chłodnym nawiewem aby zatrzymać keratynę i domknąć łuski. Czas trwania zabiegu zależy od długości i objętości kosmyków, może trwać od dwóch do czterech godzin.
Rezultat w postaci gładkiej tafli widoczny jest natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu. Efekt utrzymuje się w zależności od kondycji włosów nawet do kilku miesięcy.