winter-1127201_1920

Pielęgnacja dłoni podczas zimy – zadbaj o wrażliwą skórę rąk!

winter-1127201_1920

Niska temperatura, wiatr i klimatyzowane pomieszczenia to te czynniki, które niekorzystnie wpływają na kondycję naszej skóry, zwłaszcza w najbardziej wrażliwych jej obszarach. Jednym z nich są dłonie, które przez ciągły bezpośredni kontakt z czynnikami zewnętrznymi łatwo mogą ulec podrażnieniu czy przesuszeniu. Zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i tuż po nim warto zatroszczyć się o swoje dłonie i paznokcie. Jakim zabiegom najlepiej się poddać by cieszyć się pięknym wyglądem dłoni?


Podstawowe zasady pielęgnacyjne

Codzienna pielęgnacja dłoni i paznokci to nie lada wyzwanie – jest to obszar szczególnie wrażliwy na podrażnienia i przesuszenie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Priorytet stanowi więc codzienna pielęgnacja i nawyki, dzięki którym powstrzymamy negatywne konsekwencje mrozu i gwałtownych zmian temperatur. Aby cieszyć się gładką i aksamitną skórą dłoni należy zarówno dbać o nią domowymi sposobami, jak i stosować zabiegi profesjonalne. Nie bez znaczenia jest także dieta, szczególnie w przypadku kondycji paznokci, których łamliwość czy nieodpowiednie zabarwienie często zwiastują stan chorobowy lub niedobory witamin. Jak więc dbać o paznokcie w warunkach domowych?

  • przez kilka minut dziennie, mocz dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwy lub płynu zmiękczającego,
  • osusz dłonie ręcznikiem, odsuń skórki drewnianym patyczkiem,
  • po wyschnięciu wypiłuj paznokcie, w jednym kierunku, krótkimi ruchami – wypoleruj także ich powierzchnię,
  • nałóż bezbarwny, odżywczy preparat,
  • zastosuj oliwkę na skórki i posmaruj ręce kremem.

Dodatkowo kremu możemy używać po każdym umyciu rąk i przed każdym wyjściem na zewnątrz, gdzie panuje niska temperatura. Dodatkowo staraj się nie narażać dłoni na bezpośredni kontakt z detergentami, dlatego zawsze staraj się sprzątać w gumowych rękawiczkach.

Stylistyka paznokci – manicure hybrydowy

Aby zadbać o paznokcie, sprawić, by były piękne i stanowiły wyraźną ozdobę, możemy zdecydować się na profesjonalny zabieg w salonie manicure’u. Aby przedłużyć trwałość efektu i ograniczyć odpryskiwanie lakieru i łamanie się płytki paznokcia panie najchętniej korzystają z zabiegu manicure’u hybrydowego. Tego typu zabieg daje nam duże pole do popisu jeżeli chodzi o stylistykę płytki – kolory, wzory, tekstura czy stopień połysku możemy dowolnie zmieniać i wybierać dopasowując efekt końcowy do własnych preferencji. Do głównych zalet “hybrydy” należy przede wszystkim bezpieczeństwo, zapobieganie łamaniu paznokcia, brak konieczności oczekiwania na wyschnięcie lakieru oraz innego jakiegokolwiek uszkodzenia.

Parafina na dłonie

Dodatkowym zabiegiem pielęgnującym skórę dłoni, który poleca się do zastosowania szczególnie zimą jest parafina. Jej właściwości głęboko rozgrzewają tkanki powodując ich lepsze ukrwienie, zatrzymują również wilgoć wewnątrz skóry zapobiegając problemowi przesuszenia i nadmiernej utraty wilgoci. Zabieg jest przyjemny i ma również działanie relaksacyjne, dzięki czemu może stanowić źródło odprężenia po ciężkim dniu.

Więcej o zabiegach na dłonie i paznokcie znajdziesz na stronie: www.anlaya.pl