ślub

Piękny i trwały makijaż ślubny

ślub

Każda panna młoda pragnie wyglądać jak najpiękniej w dniu swojego ślubu. Jest to całkowicie zrozumiałe – w końcu dla wielu jest to najważniejszy dzień w życiu. Wiele kobiet często decyduje się na próbne makijaże, testuje umiejętności kilku różnych makijażystek lub makijażystów, zanim zdecyduje się na tę jedną lub jednego, który ostatecznie wykona ten specjalny makijaż w dniu ślubu. Makijaż ślubny ma być makijażem łączącym dwa w jednym – ma łączyć cechy makijażu dziennego i fotograficznego lub mocnego wieczorowego i fotograficznego – zależy to od decyzji panny młodej. Podstawową zasadą jest dopasowanie makijażu do bukietu ślubnego. Przykładowo, jeżeli w bukiecie mamy czerwone róże, to usta powinny być pomalowane także na czerwono. Najważniejsze, to żeby makijaż ślubny był trwały i elegancki, kolory są zdecydowanie mniej istotne. Im bardziej naturalny jest makijaż, tym elegantsze wrażenie sprawia panna młoda. Z pewnością warto jest wykonać próbny makijaż jakiś czas przed samą uroczystością i sprawdzić, jak prezentuje się on na zdjęciach, ponieważ zdjęcia ze ślubu stanowią pamiątkę na całe późniejsze życie.

Sposoby wykonania makijażu ślubnego

Istnieją dwa sposoby odpowiedniego wykonania makijażu ślubnego – poprzez podkreślenie oczu lub ust. Warto jest skorzystać z jednej z tych opcji, a nie z dwóch naraz, ponieważ ślub jest sytuacją, która wymaga nieco bardziej stonowanego makijażu. Panna młoda nie powinna sprawiać wrażenia zbyt mocno ,,wymalowanej”, dlatego jeżeli decyduje się na mocne podkreślenie ust zdecydowanym kolorem, to powinna bardzo delikatnie podkreślić oczy – i na odwrót.

Śluby są okolicznością, która zdecydowanie sprzyja wzruszeniom i łzom – płaczą panny młode, babcie, mamy i przyjaciółki. Dlatego warto jest wykonać makijaż wodoodpornymi kosmetykami,  które zapewnią komfort i pewność, że makijaż się nie rozmaże. Zdarzają się także takie sytuacje, że kobiety specjalnie decydują się na wykonanie makijażu kosmetykami, które mogą się rozmazać, żeby powstrzymać się przed płaczem. Ostateczna decyzja należy zawsze do panny młodej, zawsze jednak warto skorzystać z rady doświadczonej makijażystki lub makijażysty.

Kluczową sprawą jest odpowiednie przygotowanie skóry twarzy – oczyszczenie i nawilżenie cery, nałożenie bazy pod podkład, która sprawi, że nie ,,spłynie’’ on podczas wesela trwającego do białego rana, nałożenie odpowiedniego podkładu współgrającego z kolorem skóry panny młodej i dokładnie zakrycie wszystkich niedoskonałości skóry. Najważniejsze, to żeby makijaż ślubny był trwały – dlatego na koniec utrwala się go za pomocą pudru. Należy także pamiętać, że podczas uroczystości ślubu i wesela zdecydowanie lepiej niż brązujące sprawdzą się kosmetyki rozświetlające, ale jak wiadomo – ilu makijażystów, tyle opinii, dlatego warto pamiętać o umówieniu się na makijaż próbny.

Kolejną kluczową sprawą jest makijaż oczu – tu główną rolę gra baza pod cienie, która zapewni ich trwałość i zapobiegnie osypywaniu się i rolowaniu. Nawet, jeżeli dana kobieta nie czuje się komfortowo ze zdecydowaną kreską wykonaną eyelinerem lub kredką do oczu, to namalowanie cieniutkiej kreski nad linią rzęs zagęści je optycznie, a sama kreska pozostanie niewidoczna.

O czym warto pamiętać?

Możliwości wykonania makijażu ślubnego jest całe mnóstwo – jedne kobiety zdecydują się na sztuczne rzęsy, inne będą chciały także mocnego wykonturowania twarzy, czy mocnej kreski, która zapewni efekt ,,kociego oka”. Najważniejsze w tym wszystkim, to nie przesadzić, żeby nie wyglądać na własnym ślubie jak ,,wymalowana lalka”. Umiejętnie wykonany makijaż sprawi, że panna młoda będzie błyszczeć jak gwiazda i wyglądać zjawiskowo, co potwierdzą zdjęcia ślubne. Pamiętajmy o wykonaniu makijażu próbnego i nie dajmy się namówić na jednoczesne bardzo mocne oko i mocne usta – postawmy na na naturalność!