emotions-2166221_1920

Piękne lśniące włosy, czyli keratynowe prostowanie włosów

emotions-2166221_1920

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg keratynowego prostowania włosów. Potrzebujesz skutecznego  swoich włosów? Jest jedną z najskuteczniejszych metod do walki ze zniszczonymi i łamliwymi włosami. Można go wykonać w większości salonów fryzjerskich, a dzięki niemu będziesz mieć nie tylko proste włosy, ale również będą one gładkie i lśniące.


Po przeprowadzeniu zabiegu keratynowego prostowania włosów pozostają one idealnie proste przez wiele tygodni, bez potrzeby korzystania z prostownicy, która szkodliwie wpływa na nasze włosy. Po keratynowym prostowaniu włosy nie kręcą się, nie falują i nie puszą, nawet po całodziennym związaniu. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się keratynę, czyli naturalny składnik, który występuje we włosach.

Wskazania do wykonania zabiegu

  • włosy zniszczone zabiegami chemicznymi,
  • włosy farbowane,
  • włosy rozjaśniane,
  • włosy przesuszone,
  • włosy puszące się,
  • włosy bezkształtne,
  • włosy trudne do ułożenia.

Na czym polega terapia True Keratin Professional?

Wykorzystuje ona działanie keratyny, która jest naturalnym budulcem włosów. Jak tłumaczą specjaliści z Anlaya Day Spa jest ona odpowiedzialna za zdrowy wygląd naszych włosów, ich gładkość i dobry stan. Jej uzupełnienie daje natychmiastową regenerację zniszczonych i kręconych włosów. Podczas zabiegu preparaty keratynowe nakładane są na włosy, a następnie prostowane prostownicą. Jest to potrzebne do wytworzenia ciepła, gdyż tylko w taki sposób keratyna może wniknąć w otwarte łuski włosowe. W kolejnych etapach zabiegu łuski są zamykane podczas suszenia chłodnym powietrzem, dzięki czemu keratyna pozostaje w środku włosów. Tym sposobem włosy są przekształcane, a w efekcie gładkie. Najważniejszym faktem jest to, że ta metoda nie uszkadza włosów i nie zmienia ich struktury. Zazwyczaj pierwsze spotkanie trwa od 2,5 do 4 godzin i wówczas wykonywane są wszystkie czynności związane z prostowaniem. Natomiast druga wizyta obejmuje pierwsze mycie po przeprowadzeniu zabiegu oraz strzyżenie.

Przeciwwskazania

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Nie można wykonać go, jeżeli 2 tygodnie wcześniej farbowało się włosy. Nie można ich również farbować 2 tygodnie po dokonaniu prostowania keratynowego. Zabieg nie jest polecany również kobietom w ciąży.

Zalecenia po przeprowadzeniu zabiegu prostowania włosów

W celu zatrzymania keratyny w strukturze włosa i zapobiegnięciu jej przedwczesnego wypłukania, należy zastosować się do poleceń fryzjera. Warto się się do nich zalecać, aby efekt utrzymywał się na naszych włosach jak najdłużej. Przez 48h po wykonaniu prostowania, nie wolno myć włosów, w żaden sposób ich związywać i splatać. Powinny być cały czas rozpuszczone. Dzięki temu zapobiegniemy odkształceniom. Po upłynięciu tego czasu należy umyć je specjalnym szamponem – bez soli, sodu i siarczanów. Po prostowaniu włosów metodą keratynową można normalnie przeprowadzić strzyżenie i dokonywać koloryzacji.