odmladzanie

Piękna szyja i dekolt

odmladzanie

Wszyscy dbamy o skórę twarzy, ale często zapominamy o szyi i dekolcie. Te partie ciała pokrywa równie wymagająca skóra, która potrzebuje specjalnego traktowania. Nic tak nie potrafi zepsuć efektów pielęgnacji jak dekolt zdradzający wiek jego właścicielki. Całe szczęście istnieją kuracje, które potrafią zniwelować efekty wcześniejszych zaniedbań.

Przyczyny zmarszczek na szyi i dekolcie

Podobnie jak w przypadku twarzy na zmarszczki w tej części ciała pracujemy już w młodości. Częste czytanie w łóżku lub spanie na wysokiej poduszce może zaowocować poprzecznymi bruzdami. Są powikłaniem po długim trzymaniu zgiętego karku. Częste siedzenie przed biurkiem z podpartą brodą także powoduje nadwyrężanie tkanek w tym obszarze.

Naszemu dekoltowi może szkodzić także spanie na boku, powodujące powstawanie na środku pionowej zmarszczki. Degradację tkanek może przyśpieszyć zła dieta, palenie papierosów, utrzymywanie nieprawidłowej postawy ciała i nadużywanie kąpieli słonecznych.

To długotrwały proces, ale zmiany na dekolcie mogą także pojawić się nagle. Na przykład w wyniku drastycznego spodku masy ciała lub skrajnego odwodnienia. Ogromny wpływ na ten proces mają nasze predyspozycje genetyczne.

Zapobieganie i walka ze zmarszczkami

O tym, by zadbać o swoją szyję i dekolt, powinniśmy pamiętać zanim pojawią się pierwsze zmiany. Szczególnie ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów, nawilżanie i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Co, jeśli już zauważamy pojedyncze bruzdy i nie chcemy się pogodzić z powstałymi nierównościami? Potrzebujemy czegoś działającego silnej niż krem. Specjaliści z kliniki medycyny estetycznej Anlaya przekonują, że najczęściej przeprowadzanym przez nich zabiegiem, dającym widoczne efekty, na tej partii skóry jest mezoterapia igłowa, Pelleve i Dermapen.

Efekty zabiegów odmładzających szyję i dekolt:

  • nawilżenie i odżywienie skóry, w wyniku którego skóra zyskuje zdrowy blask,
  • poprawa ukrwienia i dotleniania skóry,
  • wygładzenie zmarszczek spowodowane wzrostem elastyczności i napięcia tkanek.

Mezoterapia igłowa polega na wstrzyknięciu w skórę mieszanki witamin, aminokwasów, minerałów, krzemionki i kwasu hialuronowego. Igła, którą podaje się preparat jest bardzo cienka. Nakłucia w małych odstępach pobudzają skórę do regeneracji i powodują, że koktajl substancji aktywnych ma szansę działać na szerszym obszarze.

Inną metodą na rewitalizację tego obszaru jest zabieg Pelleve, wykorzystujący fale radiowe. Skóra właściwa zostaje ogrzana, włókna kolagenowe zmniejszają swoją długość, napinając skórę. Cera wygląda młodziej i jest bardziej elastyczna.

Trzecią metodą walki ze oznakami starzenia się szyi i dekoltu jest Dermapen. Wykorzystuje automatyczny dermoroller, nakłuwający skórę delikatniej niż mezoterapia i wtłaczający w nią substancję aktywne.
Już same mikro-urazy spowodowane nakłuciem pobudzają tkanki do zwiększonej syntezy kolagenu. Ten zabieg wykorzystuje procesy samoleczenia skóry, zwiększając jej elastyczność i napięcie. Stosując tę metodę uzyskuje się widoczne efekty w zwalczaniu wiotkości skóry, która często pojawia się na szyi.

Z wiekiem skóra na całym ciele traci sprężystość. Grawitacja także nie działa na naszą korzyść, wzmagając jej wiotczenie. Dlatego warto zadbać o szyję i dekolt równie intensywnie jak dbamy o naszą twarz. Jeżeli już możemy zauważyć oznaki działania czasu lub jesteśmy narażeni na czynniki sprzyjające powstawaniu zmarszczek w tym obszarze, warto pomyśleć od zabiegach dogłębnej regeneracji szyi i dekoltu oferowanych w klinice medycyny estetycznej Anlaya.

Poświęcamy wiele czasu i środków na zabiegi odmładzające naszą twarz. Warto zadbać także o szyję i dekolt, by nie psuły wypracowanych efektów, zdradzając nasz wiek.