oczyszczanie

Piękna i gładka skóra na co dzień – sekrety właściwej pielęgnacji

oczyszczanie

Nic tak nie dodaje urody i świeżości jak wolna od niedoskonałości cera. Jej stan zależy od wielu czynników – diety, uwarunkowań genetycznych, zdrowia; przede wszystkim jednak istotna jest pielęgnacja. Dbając o swoją skórę w odpowiedni sposób zgodnie z jej potrzebami i wykonując zabiegi poprawnie odpowiednio dobranymi kosmetykami jesteśmy w stanie zdziałać cuda.

Zbawienne zabiegi dla naszej cery

Podstawą pielęgnacji skóry naszej twarzy jest dokładny demakijaż i oczyszczanie. Codzienne zabiegi domowe są istotne, jednak dla otrzymania widocznych i zadowalających efektów warto udać się raz na jakiś czas do salonu kosmetycznego; oferowane zabiegi w postaci różnego rodzaju peelingów i maseczek wykonane przez specjalistę w odpowiednich warunkach przy użyciu dobrych gatunkowo kosmetyków mogą okazać się nieocenione przy leczeniu trądziku, przebarwień czy innych dolegliwości kosmetycznych cery. W salonie Anlaya Day Spa możemy wybierać w bogatej ofercie zabiegów na cerę: nawilżających i odżywczych, oczyszczających i złuszczających. Jakie są to zabiegi i na czym polega ich działanie?

Rytuały pielęgnacyjne – działanie na skórę i nastrój

Zabiegi o działaniu nawilżającym i odżywczym to prawdziwa uczta dla skóry i zmysłów. Oferowane w salonach zabiegi są złożone z wielu etapów, dzięki czemu nasza cera zostanie kompleksowo odżywiona i odprężona. W salonie Anlaya stadia składają się z masażu z elementami akupresury, demakijażu i oczyszczania, aromadrenażu i specjalnie dobranej maseczki. Do rytuału wykorzystuje się także olejki eteryczne, co wzmaga poczucie relaksu i odprężenia. Używane preparaty pochodzą z naturalnych roślinnych ekstraktów, wyciągów z kwiatów i owoców. Efektem jest dogłębnie nawilżona, zregenerowana, promienna i wypoczęta cera.

Peeling podstawą oczyszczania

Popularnym zabiegiem oczyszczającym twarz jest peeling kawitacyjny. Znajduje się on w stałej ofercie gabinetów kosmetycznych. Do tej metody wykorzystuje się wibracje ultradźwiękowe, które służą dogłębnemu oczyszczeniu, dotlenieniu i mikromasażowi cery. Zabieg poprawia koloryt cery, rozjaśnia ją i regeneruje; sprzyja nawilżeniu i redukcji niedoskonałości – trądziku, wągrów, przebarwień. Istnieją jednak przeciwwskazania do podjęcia zabiegu; ciąża, choroby nowotworowe, wszczepione implanty metalowe lub rozrusznik serca, padaczka, zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne, zakrzepowe zapalenie żył.

Kwas pirogronowy sposobem na złuszczanie

Kwas pirogronowy to substancja o działaniu przeciwbakteryjnym, seboregulacyjnym i jednocześnie nawilżającym. Ma szerokie zastosowanie kosmetyczne, modeluje i ujędrnia, a przy właściwościach złuszczających nie powoduje przesuszenia skóry. Szerokie zastosowanie produktu sprawia, że z tego zabiegu może z powodzeniem skorzystać osoba w każdym wieku – działa bowiem przeciwzmarszczkowo, przeciwtrądzikowo, niweluje wiotkość skóry; idealny także dla przetłuszczającej się cery z rozszerzonymi porami. Ponadto kwas można stosować na całym ciele nawet przy redukcji cellulitu. Przeciwwskazaniami do zabiegu kwasem pirogronowym jest opryszczka, alergie na składniki kwasu, astma a także zaburzenia psychiczne.