Hand and nail care

Odkryj manicure na nowo dzięki Anlaya Day Spa

Hand and nail care

Marzeniem każdej eleganckiej kobiety są piękne, zadbane i wypielęgnowane dłonie. Idealnie uzupełnia je starannie wykonany manicure. Wbrew powszechnie panującej opinii, nie polega on wyłącznie na pomalowaniu paznokci lakierem, a w przypadku niektórych technik lakier zupełnie nie musi być wykorzystany. Poznaj wraz z nami ten magiczny świat manicure’u!

Manicure w kilku słowach

Termin “manicure” pochodzi od francuskiego “manucure”, który to z kolei ma swoje korzenie w języku łacińskim i powstał w wyniku syntezy słów manus – dłoń oraz curare – leczyć. Dzisiaj manicure rozumiemy przede wszystkim jako pielęgnację paznokci poprzez wykonanie odpowiednich zabiegów. Przy wykonywaniu manicure’u powinno się także pamiętać o zadbaniu o skórki wokół paznokcia. Poprawnie i estetycznie przeprowadzony zabieg manicure, w zależności od wybranego rodzaju pozwoli nam cieszyć się efektem przez długi czas. Jeśli nie jesteś w pełni przekonana, który z oferowanych zabiegów powinnaś wybrać, skonsultuj się z kosmetyczką.

Rodzaje zabiegów

Bogactwo zabiegów manicure obejmuje szereg usług. Oferta zabiegów dostępnych w Anlaya Day Spa obejmuje m.in. manicure klasyczny, biologiczny, a także japoński. Wykonujemy również manicure Spa oraz Spa Premium. Oferujemy też usługę standardowego pomalowania paznokci oraz parafinowanie dłoni. Klasyczny manicure, nazywany także mechanicznym, obejmuje pozbycie się skórek narastających na płytkę paznokcia z wykorzystaniem przeznaczonych do tego celu cążek, każdorazowo sterylizowanych po wykonaniu usługi.

Innym rodzajem zabiegu jest biologiczny manicure, gdzie już nie zostają użyte narzędzia takie, jak cążki. Przy manicurze biologicznym stosuje się papierowe pilniczki oraz delikatne bloczki polerskie o wysokiej gradacji zwanej też ziarnistością, aby jak najdelikatniej traktować paznokieć. Ponadto podczas wykonywania takiej usługi wykorzystuje się naturalne surowce, jak m.in. patyczki z drewna bambusowego lub pomarańczowego oraz specjalne olejki do zmiękczenia i odsunięcia skórek z płytki.

Usługi manicure’u Spa oraz Spa Premium obejmują zabiegi z oferty mechanicznej i biologicznej oraz kilka dodatkowych. W przypadku manicure’u Spa są to: oczyszczający, złuszczający naskórek i przez to wygładzający peeling, masaż dłoni oraz nałożenie maski bogatej w substancje odżywcze. Zabieg Spa Premium to dodatkowo pomalowanie paznokci oraz parafinowanie dłoni.

Zabieg wykonania okładu z parafiny jest dostępny także osobno. Ma on na celu regenerację i nawilżenie dłoni. Parafina rozgrzewa dłonie, a ponadto sprawia, że pozostają miękkie przez długi czas. Należy pamiętać, że nie jest to zabieg przeznaczony dla wszystkich. Powinny unikać go m.in. osoby cierpiące na osteoporozę.

Manicure hybrydowy

Ostatnimi czasy modnym i wysoce pożądanym trendem w stylizacji paznokci stał się także manicure hybrydowy. Ten rodzaj stylizacji paznokci polega na nakładaniu warstw specjalnego lakieru utwardzanego w lampie UV, bądź też UV LED. W przypadku tej drugiej opcji czas utwardzania lakieru skraca się do kilkudziesięciu sekund, natomiast najnowocześniejsze lampy wykonane w technologii CCFL LED zapewniają doskonałe utwardzenie lakieru już w ciągu kilku sekund. Po odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia, stylistka manicure hybrydowego nakłada tzw. primer przedłużający trwałość manicure’u, lakier bazowy, lakier kolorowy oraz lakier nawierzchniowy. Każda warstwa musi zostać odpowiednio długo utwardzona w świetle specjalnej lampy. Tak wykonany manicure charakteryzuje bardzo wysoka trwałość, a ponadto odporność na wodę oraz czynniki mechaniczne.

Przyjdź do gabinetu Anlaya Day Spa, by przekonać się, jak przyjemna może być pielęgnacja paznokci. Nasi specjaliści zadbają o to, by zabieg manicure został wykonany profesjonalnie i odbywał się w miłej atmosferze.