girl-looking-away-1995624_1920

Oczyszczanie twarzy – poznaj niesamowitą moc kwasów kosmetycznych

girl-looking-away-1995624_1920

Oczyszczanie twarzy z martwych komórek naskórka i zanieczyszczeń gromadzących się na jej powierzchni jest bardzo ważne. Skóra staje się dzięki temu wygładzona, zdrowsza i lepiej wchłania kosmetyki pielęgnacyjne. Ostatnio coraz bardziej popularną metodą jest oczyszczanie twarzy przy pomocy kwasów kosmetycznych. Sprawdźmy, na czym dokładnie polega.

Kwasy kosmetyczne – co to jest?

Kwasy kosmetyczne to substancje należące do grupy eksfoliantów chemicznych, czyli środków złuszczających skórę. Ich działanie polega na zwiększaniu odległości między komórkami skóry i tym samym usunięciu warstwy rogowej naskórka. Kwasy hydroksylowe dzielą się na kwasy AHA (np. kwas migdałowy, glikolowy, mlekowy), BHA (kwas salicylowy), PHA (np. kwas laktobionowy).

Na czym polega oczyszczanie twarzy kwasami kosmetycznymi?

Oczyszczanie twarzy kwasami najlepiej przeprowadzać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, takich jak Anlaya Day Spa w Józefowie. Ta metoda jest rodzajem peelingu chemicznego, który usuwa z cery martwą warstwę naskórka, a wraz z nią nadmiar łoju i inne zanieczyszczenia. Kwasy mają przede wszystkim działanie złuszczające, które prowadzi do odnowy komórkowej skóry. Najpopularniejsze kwasy to: kwas migdałowy, salicylowy, kojowy, mlekowy i fitowy.

Wskazania do oczyszczania twarzy kwasami

Oczyszczanie twarzy kwasami jest polecane osobom, które zmagają się z typowymi problemami i niedoskonałościami skórnymi. Kwasy są szczególnie wskazane w przypadku trądziku, łojotoku, blizn, przebarwień czy zmarszczek mimicznych.

Oczyszczanie twarzy kwasami – efekty:

 • usunięcie martwej warstwy naskórka i innych zanieczyszczeń,
 • dogłębne oczyszczenie twarzy,
 • cera staje się promienna i wygładzona,
 • niedoskonałości, takie jak: rozszerzone pory, zaskórniki, przebarwienia zostają zniwelowane,
 • zmniejszenie wydzielanej ilości sebum,
 • poprawia się ogólna kondycja skóry.

Jak wygląda zabieg oczyszczania twarzy kwasami?

Oczyszczanie twarzy przy pomocy kwasów polega na zaaplikowaniu na nią odpowiedniego rodzaju peelingu chemicznego. Kosmetyczka dobierze właściwy typ kwasu oraz optymalne stężenie, uwzględniając przy tym rodzaj skóry i jej problemy. Peelingi wnikają do gruczołów łojowych – odblokowują je, oczyszczają i zwężają. Po kilku minutach kwas jest zmywany, a twarz osuszana. Na koniec nakłada się na nią preparaty nawilżające.

Pielęgnacja twarzy po oczyszczaniu kwasami

Tuż po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a po kilku dniach zacznie się delikatnie łuszczyć. Należy ją wówczas przede wszystkim nawilżać i nie stosować kosmetyków, które mogłyby wywołać większe podrażnienia. Niewskazane jest używanie innych rodzajów peelingów oraz korzystanie z solarium.

Oczyszczanie twarzy kwasami – przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • podrażnienia i rany skóry,
 • grzybica,
 • opryszczka,
 • łuszczyca,
 • trądzik w aktywnej fazie,
 • stosowanie retinoidów.

Oczyszczanie twarzy przy pomocy kwasów kosmetycznych to skuteczny sposób na czystą i zdrową skórę. To także doskonała metoda pielęgnacji, która odpowiada na różne problemy i wymagania naszej cery. Regularne wykonywanie peelingów chemicznych wpływa na wyraźną poprawę kondycji oraz wyglądu skóry.