medycyna estetyczna

Nowości w medycynie estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz częściej wybierane przez Panie, które chcą poprawić swoją urodę bez interwencji chirurga plastycznego. Jest to bardzo korzystny trend, ponieważ procedury te oprócz udowodnionej skuteczności mają też zdecydowanie mniej przeciwwskazań i mniejszy odsetek powikłań w porównaniu do tradycyjnych interwencji skalpelem. Z drugiej strony, wybierając medycynę estetyczną po raz pierwszy, możemy być przytłoczone mnogością zabiegów i dostępnych technik. Razem ze specjalistami z Anlaya Day Spa, podpowiadamy, jakie zabiegi wybrać.

medycyna estetyczna

Kwas hialuronowy na zmarszczki

Wbrew pozorom, problem zmarszczek może dotyczyć już kobiet po 30 r.ż, a najbardziej narażone są palaczki i posiadaczki skóry suchej. Kremy przeciwzmarszczkowe docierają tylko do naskórka, dlatego w walce z głębokimi zmarszczkami może pomóc zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym. Duże znaczenie ma jakość samego kwasu – w wielu gabinetach medycyny estetycznych kwas uzyskuje się ze szczepów paciorkowców – aby uzyskać kwas, do hodowli bakterii podaje się rozpuszczalnik, rozrywający błony komórkowe bakterii, następnie mieszaninę poddaje się wirowaniu – niestety, tak uzyskany produkt może być zanieczyszczony resztkami rozpuszczalnika. Celem zapewnienia najwyższej czystości kwasy hialuronowego  i wyeliminowania działań niepożądanych, w anlaya day spa kwas hialuronowy jest uzyskiwany ze szczepu bakterii, które same go wydzielają, dzięki czemu do jego uzyskania nie są potrzebne chemiczne rozpuszczalniki.W trakcie zabiegu Neauvia organic, lekarz w sterylnych warunkach ostrzykuje wybrane partie ciała, a następnie modeluje wypełniacz, aby nadać twarzy naturalny wygląd.

Plazma na opadanie powieki

Blefpharoptosis, czyli opadanie powieki górnej może być wrodzone lub nabyte. Jeśli jest wynikiem porażenia mięśni, najczęściej wymaga pomocy lekarza i operacji. Często jednak opadanie powieki stanowi jedynie defekt kosmetyczny, wynikający ze związanej z wiekiem wiotkości skóry powiek lub z głębokiego osadzenia oczu i jest to wskazanie do korekty urządzeniem Plasma IQ, które jest alternatywą dla chirurgicznej blefarolplastyki. W trakcie zabiegu maszyna generuje powstawania mikrozwiązków plazmy między końcówką urządzenia a skórą klienta co prowadzi do obkurczenia komórek i daje efekt uniesienia i napięcia skóry. Do tygodnia po zabiegu na powiekach mogą się pojawić niewielkie strupki, co jest oznaką regeneracji głębokich warstw skóry. Efekt utrzymuje się do 4 lat.

Kriolipoliza i lipoliza iniekcyjna na nadwagę

Kriolipoliza to zabieg rozbijanie powierzchownych warstw tkanki tłuszczowej za pomocą niskich temperatur. Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu podskórnie substancji rozpuszczającej komórki tłuszczowe. Oba zabiegi są polecane nie tylko Paniom bezskutecznie walczącym z nadprogramowymi kilogramami, ale także tym, które pragną usunąć tłuszcz z konkretnych partii ciała.  Obszary, które najlepiej poddają się zabiegowi to brzuch, zewnętrzne i wewnętrzne strony ud (w tym tzw. bryczesy), dolne części pleców, ramiona, kolana i boczki. Pełne efekty są najlepiej widoczne po 4 miesiącach. Lipoliza iniekcyjna działa szczególnie dobrze w okolicach podbródka. Pełne efekty widoczne są po kilku tygodniach, przeciętnie traci się około 2-4cm w obwodach, ale przy powtórzeniu zabiegu możliwa jest wysmuklenie ciała nawet o 10 cm!