masaz

Niezawodny sposób na stres, czyli o masażu pałeczkami bambusowymi

masaz

Po ciężkim dniu każdemu należy się odpoczynek. Nasz umysł pragnie wtedy spokoju, a nasze ciało… masażu. Dlatego specjaliści z Anlaya Day Spa oferują idealne rozwiązanie dla ludzi długotrwale zestresowanych, przemęczonych czy przepracowanych – wszystkich potrzebujących ukojenia nerwów i ogólnego wyciszenia. Jednym z rodzajów masażu jest masaż pałeczkami bambusowymi, który wpływa korzystnie na harmonię duchowo-fizyczną przeciążonego codziennymi problemami organizmu i skutecznie rozładowuje negatywne napięcie.

Specyficzny charakter masażu

Masaż bambusem bazuje na orientalnych technikach. Jego twórcą jest francuski masażysta i kinezyterapeuta – Gil Amsallem. Zabieg polega na rozcieraniu tkanek głębokich za pomocą bambusowych kijków o różnej wielkości. O ich dopasowaniu decydują potrzeby poszczególnych mięśni. Łodygi są podgrzewane po to, by stopniowo uwalniać ciepło podczas masażu. Masażysta roluje bambusowe pałeczki po całym ciele – zaczynając od stóp i kolejno przez pośladki, nogi, brzuch, ramiona i kark powoli przenosi się w okolice twarzy. Wszystko w odpowiednim tempie i z zachowaniem właściwej intensywności oraz częstotliwości dotyku. Wykorzystuje się również miotełki bambusowe, które pozytywnie wpływają na krążenie krwi.

Masaż jest ponadto wzbogacany o techniki manualne, często przy równoczesnym użyciu olejków eterycznych. Może mu towarzyszyć także relaksacyjna muzyka. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów konieczne jest zapewnienie optymalnej temperatury pomieszczenia. Zabieg trwa najczęściej 45-60 minut. To nie przypadek, że wykorzystuje się właśnie bambus, a nie inną roślinę. Oprócz tego, że samą swoją obecnością wytwarza on egzotyczną atmosferę, która pomaga osiągnąć stan relaksacji, przez co masaż staje się swoistym rytuałem, to dodatkowo nie uczula, ma właściwości bakteriobójcze, i w żaden sposób nie podrażnia skóry człowieka. Bambusowe łodygi są lekkie oraz wytrzymałe, co jest dodatkową zaletą przy tego rodzaju zabiegach, które wymagają sprawności ich przeprowadzania, precyzji.

Działanie

Masaż ten ma nie tylko działanie relaksacyjne i terapeutyczne, lecz także lecznicze. Służy m.in. jako drenaż limfatyczny. Przyczynia się do rozluźnienia mięśni, tym samym rozładowując ich napięcie. Wyraźnie łagodzi stres. Redukuje bóle pleców, leczy migreny lub inne rodzaje bólów głowy. Stosowany jest też pomocniczo przy chorobach układu oddechowego, zapaleniu stawów oraz przy braku odpowiedniego dotlenienia organizmu. Masaż pałeczkami bambusowymi działa pobudzająco, dodaje energii i stymuluje cały organizm. Wpływa korzystnie na krążenie. Co ciekawe, masaż działa pozytywnie również na
osoby cierpiące na depresję. Stosowany jest również przy liftingującym masażu twarzy.

Efekty

To, jak wiele zyskujemy dzięki masażowi z użyciem bambusa mówi samo za siebie:

  • długotrwałe odprężenie i poczucie przyjemności,
  • poprawa samopoczucia,
  • wprowadzenie w stan głębokiego spokoju i zapomnienie o stresujących sytuacjach,
    uporządkowanie chaotycznych myśli,
  • redukcja uciążliwych bólów bądź dolegliwości,
  • poprawa krążenia krwi i limfy,
  • poczucie lekkości ciała,
  • odżywienie i regeneracja skóry,
  • modelowanie ciała (uda, pośladki i talia) oraz pomoc w walce z cellulitem.

Lista korzyści jest wystarczająco długa, by jednoznacznie stwierdzić, że naprawdę warto skorzystać z masażu pałeczkami bambusowymi. Są ku temu liczne powody, ale najważniejszym celem zabiegu jest uzyskanie harmonii między umysłem a ciałem, ponieważ taki stan równowagi automatycznie poprawia komfort każdej z powyższych sfer. Masaż gwarantuje relaks i znacząco wpływa na zdrowie, a wszystko dzięki specyficznym narzędziom, zrobionym z tak niepozornej rośliny, jaką jest bambus.