zabiegi na twarz

Nawilżanie i odżywianie skóry twarzy gwarancją zdrowej kondycji cery

zabiegi na twarz

O skórę twarzy należy dbać regularnie i cały czas z niezmienną starannością. Dokładność i systematyczność pozwalają nieustannie cieszyć się zdrową skórą – gładką, miękką i promienną. Odżywianie, nawilżanie i złuszczanie martwego naskórka to podstawowe zabiegi upiększające, które zapewniają zdrowy wygląd i kondycję cery. Dowiedz się, dlaczego tak jest i jak zapewnić skórze odpowiednie nawodnienie, odżywienie i który peeling będzie właściwy!

Kompleksowa pielęgnacja twarzy

Tylko holistyczne podejście do pielęgnacji skóry twarzy przyniesie pożądane efekty. W skład kompleksowej troski wchodzą właśnie nawilżanie, złuszczanie i odżywianie, które w połączeniu stanowią niesamowity zastrzyk dobroczynności dla każdego typu cery. Oczywiście względem każdego rodzaju skóry są one inne, mają inny charakter i intensywność, jednak ogólnie ujmując – nawadnianie, peeling i odżywianie – znajdują zastosowanie przy każdej cerze.

Dodatkowo, warto pamiętać, że te trzy pielęgnacyjne kroki powinny rozkładać się na działanie domowe, jak i w salonie kosmetycznym. Tylko wtedy będzie ono jak najbardziej kompleksowe i wysokiej jakości. Dobrym salonem kosmetycznym, do którego warto się udać na tego typu zabiegi jest Anlaya Day SPA, która w swojej ofercie ma także wiele innych zabiegów wartych wypróbowania.

Nawilżanie skóry

Nawilżanie cery jest jednym z najważniejszych zabiegów. Koniecznie należy zapewnić je skórze, bez względu na to, czy jest tłusta, sucha czy mieszana. Odpowiedni poziom wody w strukturach skórnych to gwarancja prawidłowej pracy bariery ochronnej w postaci płaszcza hydro-lipidowego, który znajduje się na naskórku. Jest on odpowiedzialny za odporność skóry względem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak – warunki atmosferyczne i zanieczyszczenia. Obecność wody wpływa również na miękkość cery, gładkość i promienny wygląd.

Nawilżona cera od razu prezentuje się młodziej i świeżo. Przy cerze suchej nawilżenie eliminuje dyskomfort z powodu ściągnięcia i podrażnienia; natomiast przy tłustej reguluje wydzielanie sebum, ograniczając podatność na pojawianie się zanieczyszczeń.

Sposobów na nawilżenie skóry jest wiele. Warto zaopatrzyć się w maski nawilżające do wykorzystania w domu, ale co jakiś czas wskazane jest udać się do salonu kosmetycznego na bardziej profesjonalną maseczkę. Ta ma o wiele lepsze właściwości, ponieważ bazuje na specjalistycznych produktach, których nie można nabyć do użytku domowego.

Złuszczanie naskórka, czyli peeling twarzy

Peeling twarzy powinien iść w parze z nawilżaniem. Złuszczenie naskórka umożliwia bowiem lepsze nawodnienie skóry i przyswojenie składników odżywczych, znajdujących się w nawilżającej maseczce. Peeling dodatkowo wygładza cerę, eliminuje niedoskonałości, pomaga w walce z trądzikiem, a także redukuje przebarwienia.

Złuszczanie naskórka warto wykonywać do trzech razy w tygodniu, wówczas skóra stale będzie gładka i przyjemna w dotyku, a makijaż zawsze będzie wyglądał dobrze. Oczywiście mowa tutaj o domowym peelingu, dostępnym w wielu formach w drogeriach. W okresie jesiennym warto zdecydować się również na peelingi kwasami, które mają silne złuszczające i oczyszczające właściwości, których nie zapewni nawet najlepszy domowy peeling. W ofercie Anlaya Day SPA dostępne są peelingi kwasem migdałowym, salicylowym TCA, kojowym czy też mlekowym.

Odżywiane skóry, jako ostatni krok kompleksowej pielęgnacji

Odżywianie skóry to nic innego, jak troska o to, by cera stale miała dostęp do minerałów, witamin i innych aktywnych, odżywczych składników. Dzięki nim kondycja cery znacznie się polepsza, wygląda i jest zdrowa, promienna i zadbana. Jeśli chcesz mieć pewność, że prawidłowo odżywiasz skórę twarzy, do codziennej pielęgnacji włącz wysokiej jakości kremy czy też sera. Warto również, raz na jakiś czas, zafundować sobie odżywczy zabieg na skórę, który ją upiększy i dogłębnie odżywi. Zabiegi tego typu, podobnie, jak zabiegi nawilżające i peelingi, znajdziesz w ofercie Anlaya Day SPA.