sylwester

Miesiąc do sylwestra – czy masz już look na najważniejszy wieczór roku?

sylwester

Choć do Nowego Roku zostało jeszcze kilka tygodni, przygotowania do sylwestrowego szaleństwa ruszają pełną parą już teraz. Jedna z najważniejszych okazji, by rozbłysnąć na parkiecie, co roku dyktuje nowe trendy i inspiracje. Sprawdź prawdziwe sylwestrowe hity w stylizacjach i już teraz zaplanuj swój niepowtarzalny look na noworoczny wieczór!

Brokat, kamienie, koronki – czyli sylwestrowa moda

Sylwester to jedyna i niepowtarzalna okazja, by zatracić się w błyskotkach. Brokatowe stroje, sukienki z cekinami i połyskujące kolory to niezmienny od lat trend na każdym balu i imprezie. Co sezon jednak moda na sylwestrowe kreacje się zmienia, a nowe rozwiązania inspirują do bardziej śmiałych eksperymentów. W zeszłym sezonie topowym sylwestrowym hitem była koronka. Kreacje z prześwitami, odsłoniętymi dekoltami lub plecami często uzupełnione były bogatą, wyrazistą biżuterią i zmysłowym makijażem.

W poprzednich latach dużą popularnością cieszyły się również wyrafinowane kreacje z motywem satyny i aksamitu, ombre czy kamieni i kryształów. Warto wykorzystać sylwestrową okazję do modowych eksperymentów – w tą wyjątkową noc możesz bez wyrzutów sumienia spełnić każdą swoją zachciankę i zdecydować się na najbardziej szaloną kreację, fryzurę i makijaż.

Sylwestrowy makijaż

Sylwestrowa noc to czas, by pozwolić sobie na wystrzałowy make-up. Specyfika tego rodzaju makijażu okolicznościowego obejmuje nie tylko odpowiednią kolorystykę i technikę wykonania, ale przede wszystkim trwałość. By makijaż przetrwał całą noc szaleństw na parkiecie należy wykonać go umiejętnie lub zlecić go profesjonalistom. Korzystając z wyjątkowej okazji, można postawić na brokat, doczepione rzęsy, mocne, wyraziste kolory. Nuta szaleństwa i ekstrawagancji przy jednoczesnym zachowaniu elegancji i kasy oraz podkreślenie naturalnych atutów to idealny przepis na sylwestrową stylizację.

Makijażyści ze SPA Anlaya zwracają także uwagę na dostosowanie make-up’u do warunków otoczenia – podkłady, pudry, spraye utrwalające przedłużą trwałość kosmetyków na naszej twarzy, sprawiając, że olśniewający efekt utrzyma się przez wiele godzin po północy.

Co z włosami?

Każda z nas wie jak duży wpływ na wygląd ma odpowiednio dobrana fryzura i kolor włosów. Asymetryczne cięcie, grzywka czy delikatne fale mogą znacznie wpłynąć na kształt naszej twarzy, uwydatnić atuty urody lub zadziałać zupełnie na odwrót. W przypadku sylwestrowej fryzury kilka trendów cieszy się tym samym, niemalejącym od lat uznaniem. Fale i loki oraz koki to te rozwiązania, z których co roku lubi korzystać wiele kobiet. Sylwester jest też okazją do eksperymentów – irokezy, wyszukane upięcia, czy doczepiane włosy również robią furorę na sylwestrowym parkiecie.

Dobrym pomysłem są też proste rozwiązania kontrastujące z mocnym makijażem i kreacją – proste, delikatnie upięte na górze włosy czy luźno opadające kosmyki dodają uroku i delikatności. Ważne jest, by całość stylizacji była spójna – warto jednak zaryzykować i puścić wodze fantazji w dobraniu odpowiedniego stroju, makijażu i fryzury na ten wyjątkowy wieczór.