mezo

Mezoterapia igłowa – skuteczna pielęgnacja skóry

mezo

Dbanie o skórę jest w codzienną rutyną wielu kobiet. Dostępność kosmetyków jest tak duża, że wiele osób może mieć problem z wyborem. Mimo ciągłego rozwoju technologii kosmetycznych, preparaty nakładane na skórę tylko częściowo się wchłaniają i w niewielkim stopniu docierają do właściwych warstw skóry. Sposobem na przekroczenie tej bariery jest mezoterapia igłowa.

Szacuje się, że do skóry przez naskórek przedostaje się mniej niż 1% substancji aktywnych zawartych w kremach. Ta warstwa ma za zadanie chronić tkanki położone głębiej przed czynnikami zewnętrznymi i robi to tak skutecznie, że odżywienie skóry może stać się niemożliwe. Dlatego od dawna szuka się sposobów na przekroczenie bariery naskórka i wtłoczenie w skórę dobroczynnych składników.

Na czym polega mezoterapia igłowa

Jak sama nazwa wskazuje zasada działania tej procedury, wykorzystywanej w dermatologii estetycznej i kosmetologii, opiera się na stosowaniu cienkich igieł za pomocą których narusza się ciągłość naskórka. Dzięki temu substancje odżywcze mogą przeniknąć do głębszych warstw skóry. Głębokość penetracji można dostosować używając igieł o długości od 0,5 do 4 milimetrów.

Zabieg mezoterapii można wykonywać przy wykorzystaniu różnych narzędzi. Mikronakłucia wykonane za pomocą rollera powstają najszybciej. Dysk z igłami jest w stanie wykonac nawet 500 tysięcy nakłuć w kilka minut. Jednocześnie jest nakładany preparat pielęgnujący. Wykorzystanie pistoletu do wykonania tego zabiegu pozwala na bardziej precyzyjne i równomierne podawanie koktajlu odżywczego. Ostatnią metodą mezoterapii jest ta, wykonywana igłą i strzykawką. To metoda pozwalająca na wykonanie iniekcji w rejonie głębokich zmarszczek.

Zastosowanie mezoterapii igłowej

Głównym zadaniem tego zabiegu jest odżywienie skóry i pobudzenie jej naturalnych procesów regeneracyjnych. Mezoterapia skóry głowy dodatkowo wzmacnia cebulki włosów i pobudza je do wzrostu, jednocześnie nawilżając skalp. W zależności od koktajlu substancji aktywnych, które są wciskane w skórę, za pomocą mezoterapii igłowej można walczyć z cellulitem, ujędrniać cerę i walczyć z oznakami stażenia lub zmniejszać widoczność rozstępów.

Mezoterapia igłowa narusza ciągłość tkanki, dlatego niezwykle ważne jest, aby została przeprowadzona w sposób bezpieczny i higieniczny. Dlatego warto poddawać się jej w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej takich jak Anlaya Day Spa. Poprawa w wyglądzie skóry jest widoczna krótko po zabiegu. Dzięki możliwości dopasowania składu koktajlu do indywidualnych potrzeb mezoterapia ma wielokierunkowe działanie i może być stosowana przy każdym typie cery. To dobry wybór dla osób, które chcą ujędrnić swoją skórę, poprawić jej koloryt lub zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych.

Mezoterapia igłowa działa dwukierunkowo. Samo nakłuwanie skóry pobudza ją do wzmożonej syntezy kolagenu i elastyny. Co skutkuje poprawą jędrności cery i niweluje oznaki upływu czasu. Ten efekt może zostać wzmocniony dzięki odpowiedniemu dobraniu koncentratu składników aktywnych, takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, minerały, biotyna, wyciągi z roślin.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia tego zabiegu są: choroby nowotworowe, opryszczka, alergia na składniki preparatu, choroby metaboliczne, ciąża i okres karmienia piersią, choroby skóry w miejscu objętym zabiegiem.

Mezoterapia to bardzo wszechstronna procedura, która może skutecznie zniwelować wiele problemów skórnych. Wykwalifikowany specjalista dobierze koktajl substancji aktywnych, który będzie najbardziej odpowiadał problemom skóry i przeprowadzi zabieg w bezpieczny sposób.