Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Zdrowe i gęste włosy to marzenie wielu osób. Borykasz się z wypadaniem włosów, ale żadne domowe sposoby czy chemiczne specyfiki nie pomagają? Zatem warto dowiedzieć się czym jest mezoterapia skóry głowy.

Mezoterapia igłowa

Początkowo była ona stosowana w leczeniu migreny, chorób dróg oddechowych czy chorób neurologicznych. Ten lek działa o wiele szybciej, ponieważ omija układ pokarmowy, wątrobę oraz układ krążenia. Wystarczy tylko wstrzyknąć preparat w okolicach chorego miejsca. Od lat 70. XX w. mezoterapia stosowana jest w medycynie estetycznej.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Jest to technika wykonywania mikronakłuć w odpowiednim miejscu, aby pobudzić stymulację komórek właściwych i naskórka. W ten sposób możemy doprowadzić do opóźnienia się procesu starzenia skóry, jak i również regeneracji naskórka. Mezoterapia wpływa także na zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie procesów, które przyśpieszają wzrost nowych włosów.

Na czym polega mezoterapia skóry głowy?

Cały efekt zawdzięczamy wprowadzeniu w skórę głowy cienkich igiełek, zawierających tak zwany odżywczy koktajl. Składa się on przede wszystkim z aminokwasów, witamin z grupy B, minerałów, kwasów nukleinowych, peptydów i koenzymów. Jednak jego struktura jest ściśle dopasowana do problemu jakiemu ma zaradzić – tłumaczą eksperci medycyny estetycznej z Anlaya Day Spa. Trwa on zazwyczaj około 30 minut. Po zabiegu skóra pacjenta jest równomiernie obrzęknięta. Mogą występować lekkie zaczerwienienia, natomiast u niektórych pojawiają się drobne zasinienia. Dolegliwości te zazwyczaj ustępują kilka dni po zabiegu.

Najczęściej przy wykonywaniu tego zabiegu korzysta się z dwóch preparatów: dermaheal HL oraz haircare. Pierwszy z nich przeznaczony jest do zapobiegania procesu wypadania włosów. Składa się on z 56 preparatów, które wspólnie działają odżywczo na skórę głowy. Poprawia on gęstość włosów oraz wpływa na ich grubość. Ponadto substancje te sprawiają, że włosy rosną szybciej. Również preparat haircare stosowany jest do leczenia wypadania włosów. Jednak zawiera on w sobie inną mieszankę substancji. Wśród nich możemy wyróżnić m.in. aminokwasy, cynk i witaminy. Haircare wspomaga również leczenie takich problemów jak łupież czy szybkie przetłuszczanie skóry głowy.

Do kogo skierowany jest zabieg?

Z mezoterapii igłowej skóry głowy mogą skorzystać osoby, które mają problem z:

  • wypadającymi włosami
  • łysieniem plackowatym lub androgenowym
  • słabymi i przetłuszczającymi się włosami
  • łupieżem

Przeciwwskazania

Zabiegu nie powinno wykonywać się w przypadku:

  • ciąży i karmienia piersią
  • alergii
  • małopłytkowości
  • cukrzycy
  • stanów zapalnych skóry i zmian chorobowych

Jak często należy wykonywać zabieg?

Eksperci z Anlaya Spa Day tłumaczą, że najlepsze wyniki, a przede wszystkim trwałe, osiąga się stosując serię zabiegów – jeden co 2-4 tygodnie. Po osiągnięciu oczekiwanego rezultatu można stosować mezoterapię igłową raz na 6 miesięcy, aby podtrzymać zadowalający efekt.

Rezultaty

Po pierwszym zabiegu można zauważyć znaczną poprawę objawów wypadania włosów. Ponadto zwiększa się gęstość i grubość włosów oraz skóra głowy jest nawilżona i odżywiona. Po kolejnych wizytach włosy stopniowo odrastają, dzięki rewitalizacji cebulek włosowych i poprawieniu stymulacji krążenia. Należy jednak pamiętać, że efekty mezoterapii skóry głowy zależą od ilości cebulek włosowych, znajdujących się w skórze, ale także od ogólnego stanu zdrowia pacjenta, stresów i prowadzonego trybu życia.