medycyna-estetyczna-chirurg

Medycyna estetyczna zamiast interwencji chirurga

med-estetyczna

Medycyna estetyczna zamiast interwencji chirurga.

Nie wszyscy są zwolennikami operacji plastycznych. Ich przeciwnicy obawiają się szeregu komplikacji, jakie po takich zabiegach mogą nastąpić. Dla tych rozwiązaniem jest medycyna estetyczna, która wpływa na fizyczną poprawę urody, pozbawiając ją wizualnych defektów, co jednocześnie dbywa się z dala od operacyjnego stołu.

Zastosowania medycyny estetycznej:

 • korekcja zmarszczek
 • usuwanie blizn
 • redukcja przebarwień
 • zapobieganie starzeniu się skóry
 • przywracanie jędrności skórze
 • modelowanie sylwetki
 • pozbawianie cellulitu, rozstępów

Zamiast chirurgicznego skalpela …

Medycyna estetyczna odchodzi od wszelkiego operacyjnego podejścia do defektu jaki klient chce zniwelować lub zminimalizować. Opiera się natomiast na profesjonalnie opracowanych zabiegach, wykorzystujących naturalne składniki. Wykorzystuje także urządzenia przeznaczone do badań ambulatoryjnych, wykluczających pobyt w szpitalu czy rehabilitacji.

Zabiegi medycyny estetycznej:

 1. Botox. Dokładnie jest to nazwa toksyny botulinowej typu A, a w skrócie – jad kiełbasiany. Jego cel to usunięcie lub wygładzenie zmarszczek, nadające skórze młody wygląd. Dzieje się tak poprzez blokowanie nerwowych mikro – połączeń, za pomocą wstrzyknięcia botoxu cieniutką igiełką, bezpośrednio w miejsce, gdzie chcemy uzyskać wygładzenie skóry. Zabieg ten nie jest wskazany dla: kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób z zaburzeniami krwi, nerwowo – mięśniowymi lub podczas uczulenia na któryś ze składników.
 2. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, który jest preparatem syntetycznym, przez co nie powoduje uczuleń. Pomaga w przywróceniu naturalnego nawilżenia i elastyczności skóry. Podobnie, jak botox, wprowadzany jest bezpośrednio w miejsce, którego wygląd chcemy poprawić. Używa się do tego również cienkiej igiełki, a sam preparat wstrzykuje głęboko pod powierzchnię skóry. Zabieg trwa około 30 – 40 minut, przy czym miejscowe znieczulenie kremem EMLA, gwarantuje jego bezbolesność. Przeciwskazania: ciąża, tendencją do tworzenia się blizn przerostowych, stany zapalne skóry.
 3. Mezoterapia igłowa, polegająca na ostrzykiwaniu wybranych i konkretnych fragmentów skóry, aby od wewnątrz dostarczyć jej odżywczych składników (koktajle, kwas hialuronowy), celem jej odmłodzenia. Podobnie, jak w powyższych zabiegach używa się cienkiej igły, natomiast wstrzyknięcie preparatu (aminokwasy, minerały, witaminy) odbywa się w odległości kilku centymetrów od wyznaczonego miejsca. Mezoterapia jest cenna przy zwalczaniu cellulitu, wypadania włosów, wygładzaniu, ujędrnianiu i odmładzaniu skóry. Zastrzeżenia: ciąża, alergia, zmiany skórne, cukrzyca.
 4. Dermapen, to zastępczy zabieg do mezoterapii igłowej. Wykorzystuje on automatyczny dermoroller, mający na celu nakłócie skóry i przekazanie jej aktywnych składników. Zaletą tego zabiegu są mikro – nakłucia, precyzyjniejsze niż w mezoterapii. Ceniony w spłycaniu zmarszczek i ogólnej regeneracji skóry. Zalecany w usuwaniu potrądzikowych przebarwień, blizn. Niweluje rozstępy, cellulit oraz zwęża rozszerzone pory. Zastrzeżenia: ciąża, nowotwory, alergia, cera naczynkowa, cukrzyca.
 5. Duo Happy Lift. Zabieg odpowiedzialny za neokolagenozę, czyli stymulację produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność skóry. Wpływa również na stymulację fibroblastów, pobudzając syntezę elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość skóry.
  Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Polega na implantacji nici ze specjalnymi haczykami. Nici implantuje się w wybrany do leczenia obszar poprzez cieniutką igiełkę. Dopełnieniem jest wszyscie tzw. cienkich nici PDO – polidioksanonu, stymulujacych produkcję kolagenu. Przeciwwskazania: ciąża, choroby nowotworowe, cukrzyca, zmiany naskórne.