masaz twarzy

Masaż twarzy, szyi i dekoltu – efekt liftingu i relaks w jednym

masaz twarzy

Niemal od tysiącleci zbawienne skutki masażu są doceniane w różnych procesach terapeutycznych. Pozytywny wpływ na kondycję ciała, wygląd i dobrostan psychiczny wykorzystywany jest nie tylko w fizjoterapii, psychoterapii, ale także kosmetologii. Obecnie w salonach kosmetycznych dostępna jest szeroka gama masażów różnego typu. Ostatnio popularność zyskują także masaże twarzy, szyi i dekoltu – jak wygląda taki zabieg, dla kogo jest przeznaczony i na czym polega jego działanie?

Jak wygląda masaż twarzy?

Przeciętnie masaż kojarzy się jedynie z plecami – fakt jest taki, że zabiegowi można poddać każdą część ciała – także stopy, głowę, kark, twarz, dekolt. Wyjątkowe działanie odprężające i uspokajające połączone jest z działaniem leczniczym, rehabilitującym, często też poprawiającym wygląd. W przypadku masażu twarzy, szyi, dekoltu i okolic karku wyjątkowe działanie opiera się na zastosowaniu akupresury.

Dodatkowa stymulacja skóry i krążenia widocznie odmładza i poprawia wygląd. Istnieją różne rodzaje masażów twarzy – typ Tsuboki, polecany przez specjalistów z salonu SPA Anlaya, łączy wiele technik – polega na uciskaniu odpowiednich punktów umiejscowionych na powierzchni twarzy i jej okolic. Zabieg wykorzystuje inspirację z zabiegów akupresury, drenażu limfatycznego, masażu współczesnego i japońskiego.

Efekt liftingu

Dzięki masażowi twarzy uzyskujemy natychmiastowy, widoczny efekt odmłodzenia. Znaczną poprawę jędrności, rozświetlenie i odżywienie cery zawdzięcza się napięciu mięśni, dzięki czemu możliwe jest kształtowanie owalu twarzy. Dodatkowo zaobserwować można znaczne wygładzenie skóry, widoczne również w postaci spłyconych zmarszczek. Dzięki stymulacji tych okolic cera jest również rozjaśniona, ukojona i napięta. Uzyskać można więc zachwycający efekt bez użycia skalpela, lasera czy aplikowania jakichkolwiek preparatów wgłąb skóry.

Liftingujące działanie nie tylko na twarz, ale także szyję i dekolt wpływa na zniwelowanie pierwszych oznak starzenia pojawiających się właśnie w tych okolicach; dodatkowa pielęgnacja wyjątkowo wrażliwej i delikatnej skóry w tych obszarach zapobiega wiotczeniu i marszczeniu się tkanki.

Relaks i odprężenie

Masaż twarzy wyraźnie wpływa na odprężenie całego ciała. Zabieg skutecznie rozluźnia, redukuje napięcie i pozytywnie wpływa na stres. Jest przeznaczony dla każdego – bez względu na płeć czy wiek – szczególnie polecany tym, którzy szukają sposobu na zrewitalizowanie skóry twarzy. Masaż daje ulgę mocno spiętym i obciążonym mięśniom karku.