SPA relaks zabieg

Masaż pałeczkami bambusowymi receptą dla zmęczonych?

Relaks, wypoczynek, odstresowanie, odprężenie – to tylko kilka z przymiotników, którymi możemy opisać masaż. Kiedy jesteśmy zmęczeni, przepracowani, zestresowani, potrzebujemy chwili tylko dla siebie. Niekiedy lekarstwem na wszystkie problemy może być dobrze wykonany masaż, który pobudzi i rozluźni napięte mięśnie na naszym ciele. Szybko ustępuje wtedy ból i czujemy się jak nowo narodzeni. Metoda masażu pałeczkami bambusowymi jest dobrym wyborem w przypadku, kiedy chcemy poczuć coś innego, niż tylko zwykły masaż tradycyjną  techniką.

Czym charakteryzuje się masaż pałeczkami bambusowymi?

Jest to rodzaj masażu, który może pełnić zadanie masażu leczniczego. Wykorzystuje się tutaj pałeczki bambusowe. Poza rolą leczniczą, masaż ten może nas zrelaksować, ale także spełnić się jako drenaż limfatyczny, czy nawet masaż antycellulitowy. Pałeczki mogą być zastosowane we wszystkich partiach ciała. Zaczynając od brzucha, pośladków i nóg, aż po twarz, ramiona oraz stopy. Masaż działa jednocześnie na sferę fizyczną, jak i psychiczną – jak podkreślają eksperci z Anlaya Day SPA.

Przebieg masażu pałeczkami bambusowymi

Cały rytuał rozpoczyna się od wykonania masażu szwedzkiego, który rozgrzewa ciało i przygotowuje skórę do właściwego masażu z użyciem kijków bambusowych. Pałeczki są odpowiednio przystosowywane. Początkowo zostają podgrzane. Ta czynność pomoże w stopniowym oddawaniu ciepła przez pałeczki bambusowe podczas masażu. Zabieg rozpoczyna się od pałeczek o dużej średnicy. W tym czasie specjalista wykonuje różne czynności, Jest to rozciąganie, głaskanie, oklepywanie, jak i ugniatanie całego ciała. Dodatkowe doznania powodują przesuwające się po ciele pałeczki bambusowe. Tempo masażu jest stopniowo zmieniane. Wielkość pałeczek bambusowych również ulega stopniowej modyfikacji. Intensywne uciskanie, które ma rozgrzać partie mięśni położone głęboko. Po tym procederze następuje stopniowe wyciszenie organizmu. Mięśnie się rozluźniają. Masaż pałeczkami bambusowymi jest kończony przez masażystę jego manualnymi ruchami, aby klient się dodatkowo zrelaksował.

Kto może skorzystać z zabiegu relaksacyjnego pałeczkami bambusowymi?

Masaże z reguły przeznaczone są dla osób, które chcą poprawić swój stan emocjonalny, potrzebują relaksu i rozluźnienia, ponieważ żyją w ciągłym stresie, albo po prostu są zmęczeni. Takie wskazania mogą być powodem skorzystania także z masażu pałeczkami bambusowymi. Masaż ten przyniesie ukojenie, wyciszy nasz organizm. Pomoże w walce z codziennością i zdenerwowaniem. Technika masażu z wykorzystaniem bambusa może być też rozwiązaniem dla osób, które walczą z dolegliwościami bólowymi, takimi jak ból mięśni, pleców, karku, czy nóg.

Czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania do masażu pałeczkami bambusowymi?

Ogólnie nie ma przeciwwskazań do wykonywania masażu za pomocą pałeczek bambusowych. Specjaliści z Anlaya Day SPA przestrzegają  jednak osoby z ogólnym złym stanem zdrowia. Pacjenci z widocznymi uszkodzeniami skóry również nie zostaną przyjęci na masaż. Kobietom w ciąży nie jest on wskazany.

Jakie efekty można uzyskać po przeprowadzonym masażu?

Masaż pałeczkami bambusowymi przyniesie świeży dopływ energii. Ciało po zabiegu jest rozluźnione. Czujemy się odprężeni. Organizm lepiej się dotlenia. Dolegliwości bólowe pochodzące od mięśni zostają zniwelowane do zera. Skóra po masażu jest lekko zaróżowiona. Poprawia się jej elastyczność i napięcie. Na twarzy uwidaczniają się przede wszystkim efekty liftingujące. Poprawia się krążenie w organizmie. Masaż pałeczkami bambusowymi wpływa także na modelowanie sylwetki.