malowanie paznokci hybryda

Manicure hybrydowy gwarantem pięknych paznokci?

Kobiety mające mało czasu na malowanie paznokci w domu, jak i te które w tej sztuce nie czują się jak ryba w wodzie znalazły sposób na rozwiązanie ich problemu. Po wielu latach królowania naklejanych sztucznych paznokci zwanych tipsami, poprzez nakładanie i wydłużanie paznokci żelem, nadszedł czas na manicure hybrydowy. Jest to ciekawe i skuteczne rozwiązanie w przypadku, kiedy panie chcą mieć ładnie i profesjonalnie pomalowane paznokcie przez dłuższy czas, a niekoniecznie chcą je drastycznie przedłużać.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Przy tej metodzie stylizacji paznokci wykorzystywana jest specjalna mieszanka lakieru do paznokci wraz ze specjalnym żelem. Ten specyfik jest utwardzany pod lampą UV. Dzięki temu klientki salonów kosmetycznych mogą cieszyć się pięknymi i estetycznymi paznokciami przez okres nawet kilku tygodni.

Jak przeprowadza się manicure hybrydowy?

Bazuje się tutaj na podstawowym manicurze. Na początku rozpoczyna się od opiłowywania paznokci. Usuwane są skórki, a płytka paznokcia jest polerowana. Następnie nakładane są różnorodne specyfiki: od baz, aż po specjalne lakiery. Każdą z kolejnych warstw trzeba utwardzić. Robi się to za pomocą lampy UV. Jest to o wiele szybsza metoda stylizacji paznokci od tej z wykorzystaniem żelu lub tipsów.

Zalety nakładania hybrydy na paznokcie

Podstawową zaletą hybrydy na paznokciach jest jej naturalny i  estetyczny wygląd oraz duża trwałość. Ta stylizacja paznokci jest wykonywana wyłącznie na ich naturalnej płytce. Nie powoduje to dzięki temu efektu przedłużonych i sztucznych paznokci. Nałożony preparat jest odporny na ścieranie, nie pojawiają się odpryski. Na paznokciach widoczny jest ładny połysk. Jeśli manicure jest wykonany poprawnie na zdrowym paznokciu, może on się utrzymać nawet do około 21 dni. Jest to zachęta dla pań, które na co dzień nie mają czasu malować paznokci. Prawidłowo i profesjonalnie zdjęty manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym nie uszkodzi ani nie zniszczy naturalnej płytki.

Jak zdejmuje się manicure hybrydowy?

Specjaliści Anlaya Day SPA nie polecają zdejmowania hybrydy (lakiero-żelu) w domu za pomocą dostępnych tam środków. Typowy zmywacz do paznokci nie jest w stanie dobrze rozpuścić nałożonego i utwardzonego preparatu. Przez samodzielne i nieumiejętne zdejmowanie go może skończyć się uszkodzeniem płytki paznokcia. Powinien wykonać to profesjonalista w dobrym salonie kosmetycznym. Ma on do dyspozycji specjalny zmywacz na bazie acetonu, który skutecznie i bezpiecznie usunie zbędny lakier.

Wady korzystania z manicure’u hybrydowego

Wadą dla niektórych może być dość długi czas całego rytuału malowania paznokci, który może trwać nawet godzinę. W niektórych salonach kosmetycznych cena zrobienia hybrydy może przerazić niektóre panie, zwłaszcza, jeżeli często muszą malować paznokcie. Niektóre klientki salonów kosmetycznych twierdzą, że taki manicure niszczy paznokcie i skórę dłoni. Można domniemywać, że nie korzystają one z ofert profesjonalnych i przetestowanych salonów kosmetycznych. Inne wspominają, że długość utrzymywania się lakieru na paznokciach jest uzależnione od stanu ich płytki. Jeśli nie jest do końca zdrowa, a paznokcie są na przykład rozdwojone, wtedy manicure nie utrzyma się tak długo w dobrej kondycji, jak w przypadku paznokci ze zdrową płytką.

Manicure hybrydowy- podsumowanie

Manicure hybrydowy sprawdzi się w przypadku kobiet zabieganych, które chcą się pochwalić pięknymi i nienagannie pomalowanymi paznokciami. Efekt utrzymuje się długo, w zależności od użytych materiałów, uzdolnień kosmetyczki, czy naszych własnych, ale co najważniejsze od stanu płytki paznokcia. Można tworzyć na paznokciach różnorodne wzory i kolory. W zależności od potrzeb klientek. Przy tym nie rzuca się w oczy efekt sztucznych, przedłużanych nienaturalnie paznokci. Manicure hybrydowy to ciekawe rozwiązanie. Warto jednak korzystać z usług profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, aby nie rozczarować się efektem i nie cierpieć z powodu źle wydanych pieniędzy i złego stanu paznokci po zdjęciu lakieru. Liczysz na profesjonalnie wykonany manicure hybrydowy? Umów się na wizytę w Anlaya Day SPA!