makijaz1

Makijaż permanentny –  czy warto go robić?

makijaz1

Każda z nas wie,  że makijaż służy podkreśleniu urody. Już w czasach Kleopatry Egipcjanie dbali o swój wygląd, podkreślając swoje zalety i ukrywając wady. Stworzenie perfekcyjnego makijażu to nie lada wyzwanie. Aby go stworzyć potrzebujemy zarówno sporo czasu, jak i pieniędzy, bo dobre jakościowo kosmetyki nie należą do najtańszych. Każda z nas z pewnością wolałaby pospać pół godziny dłużej, niż budzić się z samego rana tylko po to, by zamienić się z zaspanej szarej myszki w prawdziwą królową. Perfekcyjny makijaż jest pracochłonny, która z nas jednak nie uważa, że czas to pieniądz? Wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego makijażu jest makijaż permanentny.

Co to takiego?

Makijaż permanentny to idealny sposób na zaoszczędzenie czasu, przy jednoczesnym poczuciu, że nasz wygląd prezentuje się nienagannie. Chwalą go szczególnie kobiety będące uczulone na kolorowe kosmetyki lub mają słabe i cienkie rzęsy i brwi, a chciałyby poprawić ich wygląd i kształt. Od tradycyjnego makijażu różni się tym, że jest wykonywany trwale. Polega on na tym, że pod skórę wprowadzany zostaje pigment przy użyciu wibrującej igły. Makijaż wykonywany jest zazwyczaj w okolicach oczu, brwi i ust. Przy odpowiedniej pielęgnacji efekt utrzymuje się do 2-5 lat. Mają rację ci, którzy porównują go do wykonywania tatuażu, choć jest to mniej inwazyjny zabieg. Wykonuje się go nie chemicznymi, a naturalnymi barwnikami. a przede wszystkim czas jego działania jest ograniczony czasowo i odwracalny, przeciwnie do tatuażu.

Czy zabieg boli?

Panie, które zdecydują się na wykonanie makijażu permanentnego, muszą liczyć się z tym, że zabieg jest bolesny. Poziom bólu zależny jest od indywidualnej wytrzymałości. Oczywiście przed zabiegiem stosowane są środki znieczulające, jednak często nie są one w stanie w pełni  uśmierzyć dyskomfortu. W przypadku trwałego makijażu ust, jest to znieczulenie dentystyczne. Zabieg wykonywany jest  dwóch częściach. Pierwsza z nich polega na wprowadzeniu pod skórę barwinka. W przypadku kreski nad  rzęsami możemy wybierać spośród wielu kolorów i odcieni, klientki wybierają najczęściej czarny, bo jest to kolor najbardziej uniwersalny i pasuje do każdej sytuacji i okazji. Jeśli chodzi o brwi, nakładany jest szary lub brązowy barwnik.  W przypadku ust należy przyjmować leki przeciwko opryszczce na kilka dni przed i po wykonaniu zabiegu. Wykorzystuje się dwa odcienie zależnie od preferencji klientki. Jednym kolorem podkreśla się kontur, drugim zaś wypełnia powierzchnię ust. Po zabiegu na skórze pojawią się niewielkie strupki – nie masz jednak powodów do obaw – to naturalna reakcja. Po ich zniknięciu makijaż jest poprawiany, co pozwala uzyskać głębię koloru i wyrównuje wszelkie niedoskonałości i nierówności w nałożeniu koloru. Czas trwania zabiegu waha się od godziny do trzech, zależnie od obszaru jego wykonywania.

Odpowiednia pielęgnacja po wykonanym zabiegu powinna stanowić dla nas priorytet. Należy ostrożnie przemywać twarz wodą bądź delikatnym tonikiem, unikać promieniowania słonecznego oraz silnego mrozu. Na kilka dni powinnaś także odpuścić sobie basen i saunę.

Aby uniknąć nieprawidłowości i ewentualnych ran i blizn, powinnaś dobrze prześledzić rynek kosmetyczny i wybrać najlepszy salon. Profesjonalna i wykwalifikowana obsługa jest w tym wypadku bardzo ważna.

Po pewnym czasie makijaż zaczyna blednąć, można go wtedy ponownie zabarwić.

Czy makijaż permanentny jest dla każdego?

Jak przy każdym zabiegu, tak i w przypadku trwałego rodzaju makijażu istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby:

  • karmiące piersią i w ciąży;
  • chore na wszelkiego rodzaju nowotwory;
  • chore na cukrzycę.

Niewielki poziom bólu nie powinien przeszkodzić nam w osiągnięciu perfekcyjnego wyglądu. Już dziś zapisz się na wykonanie trwałego makijażu i ciesz się perfekcyjnym wyglądem przez długie lata!