brushes-1837192_1920

Makijaż dzienny, czyli naturalne podkreślenie naszej urody

brushes-1837192_1920

Makijaż dzienny powinien być przede wszystkim delikatny – musi podkreślać naszą urodę i subtelnie tuszować wszelkie niedoskonałości. Niestety podczas robienia tego typu makijażu łatwo jest przekroczyć granicę umiaru, ponieważ panie często nakładają na twarz nadmiar kosmetyków. Sprawdźmy zatem, jak wykonać delikatny i jednocześnie zachwycający make-up oraz jakich kosmetyków używać.

Makijaż dzienny a wybór kosmetyków

Makijaż dzienny powinien być przede wszystkim naturalny i estetyczny. Pierwsza zasada to – nie nakładaj zbyt dużej ilości kosmetyków! Nie zależy nam przecież na otrzymaniu efektu sztucznej maski na twarzy. Kosmetyki typu korektor, podkład do twarzy i puder muszą być dobrane pod względem tonacji – pozwoli to na nadanie cerze naturalnego odcienia, bez kolorystycznego odcięcia. Wspomniane produkty powinny mieć lekką formułę, która subtelnie zatuszuje niedoskonałości skórne.

Jeśli chodzi o cienie do powiek, to wybierajmy jasne i naturalne odcienie, które nie zdominują całego makijażu. Unikajmy bardzo ciemnych kolorów. Zawsze idealnie sprawdzają się beże i brązy. Po nałożeniu cieni, wytuszujmy rzęsy – najlepiej czarnym tuszem, odpowiadającym naszym potrzebom – np. wydłużający czy pogrubiający. Pamiętajmy, aby tuszować rzęsy dokładnie, ale niezbyt mocno. Posklejane wyglądają bardzo nieestetycznie. Usta najlepiej pomalować jasnym błyszczykiem, kolorowe pomadki polecane są raczej na większe wyjścia i specjalne okazje.

Makijaż dzienny – krok po kroku

  • Krem

Na początku nałóż odpowiedni dla Twojej skóry krem, np. nawilżający. Po jego wchłonięciu można przystąpić do wykonania makijażu.

  • Korektor

Korektor kryjący pozwala na ukrycie wszelkich niedoskonałości skóry. Nałóżmy go punktowo, tylko w miejsca, które trzeba skorygować.

  • Podkład do twarzy

Podkład zawsze powinien być idealnie dobrany do naszej karnacji i potrzeb skóry. Musi mieć lekką konsystencję, która po nałożeniu nie stworzy efektu maski.

  • Puder

Po dokładnym nałożeniu podkładu, wystarczy utrwalić wszystko pudrem. Najlepiej wybierać pudry transparentne. Nakłada się je przy pomocy pędzla, ruchami kolistymi.

  • Makijaż oczu

Na powieki można nałożyć cienką warstwę podkładu, dzięki temu cienie utrzymają się na nich przez cały dzień. W makijażu dziennym najlepiej sprawdzą się cienie jasne i matowe – nakładamy je pędzelkiem. Linię rzęs warto podkreślić cienką czarną kreską. Namalujmy ją kredką lub eyelinerem. Warto także dodać delikatną kreskę wzdłuż dolnej krawędzi powieki.

  • Malowanie rzęs

Na początku wytuszujmy dolną część rzęs, a następnie górną. W makijażu dziennym najlepiej sprawdzi się czarna maskara wydłużająca lub pogrubiająca. Jedna warstwa tuszu w zupełności wystarczy.

  • Podkreślenie policzków

Jeśli chcesz podkreślić policzki, to użyj do tego różu lub bronzera. Produkty nakłada się pędzlem na kości policzkowe.

  • Piękne usta

Jeśli używasz pomadki, to w makijażu dziennym najlepiej sprawdzą się jasne kolory, np. delikatny róż. Świetnym rozwiązaniem są również błyszczyki, które optycznie powiększają usta.

Makijaż dzienny – wykonany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym

Jeśli nie potrafimy wykonywać makijażu dziennego, to warto skorzystać z porad profesjonalnego wizażysty. Eksperci z salonu Anlaya Day Spa podkreślają, że profesjonalista oprócz wykonania makijażu, poinstruuje Cię, w jaki sposób samodzielnie pomalować się w domu i jakich kosmetyków używać.