maseczka

Kwasy w oczyszczaniu twarzy – dlaczego warto wypróbować zabieg tego typu zabieg?

maseczka

Od kilku lat kwasy cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientek klinik medycyny estetycznej i gabinetów kosmetycznych. Ich niezawodne działanie i zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry skutecznie potwierdzają rekomendacje gabinetów na temat peelingów z użyciem różnych kwasów. Jak działają kwasy i kiedy najlepiej zdecydować się na zabieg z ich użyciem?

Na czym polega oczyszczający zabieg kwasem na twarz?

Oczyszczanie twarzy kwasem to inaczej przeprowadzenie peelingu chemicznego. Jak wiadomo, istotą tego typu zabiegu jest złuszczenie martwej warstwy naskórka, a wraz z nią – nadmiaru zanieczyszczeń i sebum. Złuszczenie w tym przypadku następuje poprzez działanie kwasu i jego różnych odmian m. in. – kojowego, migdałowego, salicylowego, TCA, mlekowego, fitowego. Ich dobór zdeterminowany jest poprzez indywidualne preferencje klienta, typ jego cery, problemu, który chcemy zredukować czy intensywności działania. Kwasy gwarantują dogłębne oczyszczenie i natychmiastowy efekt.

Główne wskazania do zabiegu z użyciem kwasu

Do zabiegu złuszczania za pomocą kwasu szczególnie powinni pretendować właściciele cery borykającej się z trądzikiem, łojotokiem, zmarszczkami mimicznymi, a także klienci ze skórą wrażliwą i bardzo wrażliwą, skłonną do podrażnień, zaczerwienień oraz tą podatną na działanie czynników zewnętrznych. Łatwo można więc wywnioskować, że zabiegi kwasami to bardzo uniwersalne metody, które zaspokoją potrzeby zarówno cery tłustej, mieszanej, jak i tej wrażliwej i  suchej. Potwierdza to także ich zbawienny wpływ na tkankę skórną – kwasy posiadają wysoką tolerancję i dobry, naturalny, kojący wpływ łączący w sobie zarówno oczyszczenie, jak i pielęgnację. Kwasy to także idealny sposób na walkę z bliznami i przebarwieniami. Już po jednym zabiegu przebarwienia znikają, a blizny stają się spłycone i mniej widoczne. Seria kilku zabiegów gwarantuje doskonałe rezultaty i ustąpienie problemów z niesforną cerą. Peelingi chemiczne z wykorzystaniem kwasu są całkowicie bezbolesne, nakładane podobnie jak maska na twarz – po 10 minutach osoba przeprowadzająca zabieg zmywa warstwę produktu ze skóry. Całość procesu mieści się w czasie dwudziestu minut, co sprawia, że przeprowadzenie zabiegu nie wymaga od nas poświęcenia dużej ilości czasu i stosowania specjalnych zaleceń pozabiegowych. Ofertę oczyszczania kwasami posiada salon SPA Anlaya, gdzie z pomocą specjalisty możemy wybrać i zastosować idealny dla nas rodzaj kwasu.

Efekty zabiegu

Od razu po zabiegu możemy zaobserwować znaczne rozjaśnienie, rozświetlenie i ukojenie cery. Reaktywna skóra “uspokaja się” oraz nabiera łagodnego, równomiernego i właściwego dla jej odcienia kolorytu. Świeżość i wygładzenie gwarantuje tutaj efekt peelingu, a rozszerzone pory, niedoskonałości, wypryski czy przebarwienia zostają zniwelowane. Regularne oczyszczanie twarzy tą metodą w wyraźny sposób poprawia jej ogólną kondycję – na stałe wyrównuje koloryt cery, odmładza i odświeża. Widoczna jest także poprawa nawilżenia i elastyczności, a zmarszczki mimiczne spłycają się. Dobrą informacją dla osób z bardzo wrażliwą cerą jest także naturalne pochodzenie substancji – kwasy poprzez swój organiczny skład nie posiadają substancji zapychających ani podrażniających, co jest dodatkowym atutem zabiegu tego typu. Kwasy warto wypróbować ze względu na ich niezawodną skuteczność i łagodne dla naszej cery działanie.