cera

Kto powinien korzystać z zabiegów oczyszczania twarzy u kosmetyczki?

cera

Różne zabiegi oczyszczania twarzy są bardzo popularnymi zabiegami kosmetycznymi, które są bardzo często wykonywane w salonach kosmetycznych. Zabiegi te dedykowane są w szczególności osobom z tłustą i trądzikową cerą, które borykają się z problemem nadmiernego wydzielania sebum, zaskórnikami i niełatwymi do usunięcia wągrami. Istnieją także wersje tego zabiegu przeznaczone dla osób z cerą suchą, wrażliwą lub naczynkową. Jakie są rodzaje tego zabiegu? Które przeznaczone są do jakich typów cery i jakie dają efekty?

Rodzaje zabiegów

Istnieje cała gama różnych zabiegów oczyszczających skórę twarzy, od tych inwazyjnych do całkowicie bezinwazyjnych. Przed podjęciem decyzji warto się rozeznać pośród różnych dostępnych zabiegów i skorzystać z rady kosmetyczki co do tego, który zabieg dostarczy naszej cerze największych korzyści i najskuteczniej oczyści ją ze wszystkich niepożądanych zanieczyszczeń.

  • Podczas manualnego oczyszczania twarzy, które można wykonywać na każdym rodzaju cery, oprócz cery naczynkowej ze względu na użycie pary, kosmetyczka zaczyna od dokładnego zmycia makijażu klientki, następnie robi peeling, który ma za zadanie złuszczenie naskórka, a potem nakłada preparat, który ma działanie zmiękczające, po nałożeniu którego nakierowuje się na twarz strumień pary wodnej rozszerzającej pory. Głównym etapem jest usuwanie zanieczyszczeń skórnych za pomocą dłoni w rękawiczkach jednorazowych. Na sam koniec nakłada się odpowiedni dla danego typu cery krem. Zabieg ten jest bardzo popularny i korzysta z niego mnóstwo osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku.
  • Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg polegający na kontrolowanym, delikatnym ścieraniu naskórka do określonego poziomu, za pomocą specjalnych głowic diamentowych z wykorzystaniem próżni. Inna nazwa tego zabiegu to mikropeeling kontrolowany. Zabieg ten ma zadanie rozjaśnić i odświeżyć skórę, poprzez usunięcie drobnych zmarszczek, zaskórników, zmian pigmentacyjnych itp.
  • Hydrabrazja, czyli mikrodermabrazja wodna to zabieg, przy przeprowadzaniu którego korzysta się z wody, a dokładniej wyrzucanego pod ciśnieniem pyłu wodnego. Efektem tego zabiegu jest eliminacja blizn, przebarwień, czy zaskórników. Zdecydowanym plusem hydrabrazji jest możliwość natychmiastowego powrotu do codziennych zajęć od razu po zabiegu.
  • Naświetlanie laserem IPL przeprowadza się bardzo często po zabiegu mikrodermabrazji. Jest to zabieg mający działanie antybakteryjne i zapobiegające powstawaniu nowych stanów zapalnych. Laser pomaga także w likwidowaniu pajączków, zaczerwienień, czy rumieńców, a także innych objawów starzenia skóry. Specjalne serum nakładane jest na twarz, a następnie wprowadzane w skórę poprzez światło lasera.
  • Jonoforeza jest zabiegiem polegającym na wprowadzaniu substancji aktywnych wgłąb skóry poprzez siły pola elektrycznego poprzez użycie prądu galwanicznego. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, a natężenie prądu zależy od ilości wprowadzanej substancji. Jonoforezę przeprowadza się głównie u osób borykających się z trądzikiem różowatym lub pospolitym, bliznami, przebarwieniami skóry, zmarszczkami, czy rozszerzonymi naczynkami włosowatymi.

Dobroczynne działanie zabiegów kosmetycznych

Każdy powinien raz na jakiś czas poddawać się różnego rodzaju zabiegom kosmetycznym, które oprócz poprawy kondycji i wyglądu skóry, z pewnością poprawią także nasze samopoczucie. Zabiegi kosmetyczne bardzo często są odprężające i relaksujące, przez co mają zdecydowanie dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie.