skincare-1122666_1920

Kremy do twarzy na co dzień – jak dobrać najlepszy do typu cery i właściwie go aplikować?

skincare-1122666_1920

Codzienna pielęgnacja twarzy to jeden z głównych czynników decydujący o kondycji jej skóry. Systematyczność, jakość produktów i ich odpowiedni dobór do potrzeb skóry mogą sprawić, że w nieinwazyjny sposób pozbędziemy się wielu mankamentów cery. Skoncentrowaną ilość składników odżywczych dostarczamy skórze aplikując na jej powierzchnię różnego rodzaju kremy. Jak więc dobrać najlepszy kosmetyk tego typu aby trafić w potrzeby skóry? Jakie znaczenie ma sposób aplikacji kremu na twarz?

Czego potrzebuje skóra twarzy?

Skóra twarzy to wrażliwa tkanka, każdego dnia narażona na wiele szkodliwych oddziaływań czynników zewnętrznych. Chcąc zachować jej jak najlepszą kondycję, powinniśmy przede wszystkim wzmacniać jej barierę ochronną i pielęgnować odpowiedni poziom nawilżenia. W zależności od typu cery, specyfiki jej potrzeb i indywidualnych problemów, powinniśmy odpowiednio zaplanować działania pielęgnacyjne, wspierając działanie kremu aplikacją dodatkowych produktów, takich jak lecznicze serum, olejek, czy preparat na okolicę oczu. Ważne jest przede wszystkim sklasyfikowanie rodzaju posiadanej cery i właściwe ocenienie tego, czego jej potrzeba. Dla cery tłustej najważniejsze będzie działanie antybakteryjne, ograniczające nadmierną produkcję sebum oraz zwężające pory i zmniejszające ich widoczność, co pozytywnie wpłynie na wygładzenie cery. Skóra naczynkowa natomiast będzie potrzebowała takich składników odżywczych w preparatach, które wzmocnią naczynka krwionośne oraz barierę ochronną, dzięki czemu zmniejszy się wrażliwość skóry. Przy cerze suchej z kolei najważniejsze będzie dogłębne nawilżenie i oczyszczenie.

Działanie kremów do twarzy

Warto pamiętać, że żaden krem nie zdziała cudów po jednej aplikacji. Kluczem do sukcesu jest systematyczność oraz właściwa pielęgnacja, w której skład wchodzi również codzienny demakijaż. To właśnie w nocy skóra najlepiej się regeneruje – dobrze jest więc zainwestować zarówno w odpowiedni krem na dzień, jak i wysokiej jakości krem na noc. Dzięki temu jesteśmy w stanie w kilka tygodni znacznie poprawić wygląd i kondycję skóry twarzy bez konieczności poddawania się różnego rodzaju zabiegom czy interwencjom dermatologa. Dbaj o każdy obszar skóry twarzy dobierając również serum na okolice oczu i właściwy tonik do twarzy, który wyrówna pH skóry – dzięki temu nie narazisz cery na naruszenie warstwy hydrolipidowej.

Jak prawidłowo aplikować krem na twarz?

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym w jaki sposób aplikujesz krem na twarz i czy robisz to prawidłowo? Jak się okazuje, sposób nałożenia kosmetyku jest niemal tak samo ważny jak jego odpowiednie dobranie do potrzeb cery. Specjaliści z Anlaya Day Spa z Józefowa przekonują, że dobrą formą nakładania kremu jest jego wklepywanie. Preparat należy nakładać na konkretne partie twarzy odmiennymi ruchami, w sposób powolny, próbując wykonać delikatny masaż. Dokładność w nakładaniu sprawi, że do wnętrza skóry wnikną najcenniejsze składniki odżywcze. Wiele słyszy się również o tym, że poprawne nakładanie nawet najtańszych kosmetyków może zdziałać cuda – Unikaj mocnego wcierania i intensywnego tarcia skóry; preparat zaczynamy aplikować od okolic skroni, stopniowo zbliżając się do nosa, środka twarzy.