redhead-1996288_1920

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?

redhead-1996288_1920

Masz niesforne kosmyki, które puszą się, kręcą i wywijają we wszystkich kierunkach? Przyszedł czas na ujarzmienie Twojej fryzury, dzięki zabiegowi keratynowego prostowania włosów. Metoda ta pozwala na ich długotrwałe wygładzenie oraz regenerację i intensywne odżywienie.

Keratyna – na ratunek włosom

Keratyna to składnik, który naturalnie występuje we włosach, skórze i paznokciach. Jej niedobór sprawia, że włosy zaczynają się łamać, paznokcie stają się popękane, a naskórek łatwo ulega uszkodzeniom.

Keratynowe prostowanie włosów – jak wygląda zabieg?

Specjaliści z salonu Anlaya Day Spa w Józefowie informują, że terapia True Keratin Professional polega na uzyskaniu gładkiej i pięknej tafli włosów. Metoda ta jest bardzo bezpieczna, ponieważ nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych, które mogłyby uszkodzić strukturę włosa. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się keratynę, czyli naturalny budulc włosów. Oprócz efektu wyprostowania włosów, dodatkowo uzyskuje się także ich regenerację. Keratynowe prostowanie można przeprowadzać na włosach zdrowych, ale także zniszczonych i farbowanych lub rozjaśnianych.

Zabieg najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Podczas jego wykonania na włosy nakładane są preparaty keratynowe. Kolejnym krokiem jest wygładzenie ich przy pomocy prostownicy.  Dzięki ciepłu wytwarzanemu przez urządzenie, keratyna może dogłębnie wniknąć w otwarte łuski włosowe. W następnym etapie łuski są domykane poprzez suszenie włosów chłodnym powietrzem. Efekt idealnie prostych włosów widoczny jest tuż po zakończeniu zabiegu. Najczęściej rozkłada się go na dwie wizyty – czas trwania uzależniony jest od długości włosów klienta oraz ich kondycji.

Keratynowe prostowanie włosów – efekty

 • proste i gładkie włosy,
 • włosy miękkie w dotyku,
 • zregenerowane i odżywione kosmyki,
 • zwiększa się objętość włosów,
 • fryzura zyskuje blask,
 • włosy są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne,
 • łuski włosa są domknięte,
 • włosy są chronione przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, np. promieniowaniem słonecznym
  poprawia się stan skóry głowy,
 • efekt prostych włosów może utrzymać się od 2 do 5 miesięcy (uzależnione jest to od kondycji włosów oraz częstotliwością ich mycia); keratyna wypłukuje się, dlatego po jakimś czasie można wrócić do swojej dawnej,
 • fryzury.

Wskazania do przeprowadzenia keratynowego prostowania włosów

 • puszące się, kręcone i falowane włosy,
 • włosy zniszczone, które potrzebują regeneracji i odżywienia.

Zalecenia po zabiegu

Przez 48 godzin po zabiegu nie można myć włosów, związywać i splatać (aby fryzura się nie odkształciła)
pierwsze mycie powinno odbyć się przy użyciu specjalnego szamponu pozbawionego soli, sodu i siarczanów
koloryzację włosów najlepiej przeprowadzić po około 2 tygodniach od zabiegu

Keratynowe prostowanie to świetny sposób na uzyskanie idealnie gładkiej tafli włosów. Jest doskonałą alternatywą dla codziennego poddawania kosmyków działaniu prostownicy oraz innych chemicznych zabiegów fryzjerskich. Włosy po zabiegu są proste, dobrze się układają i, co ważne, stają się odżywione dzięki zaaplikowaniu w ich strukturę keratyny.