Keratynowe prostowanie włosów

Keratyna – sposób na proste włosy

Niejedna kobieta marzy o pięknych, gładkich, prostych włosach. Niestety, tradycyjna prostownica pozwala osiągnąć raczej odwrotny efekt. Jeśli używamy jej zbyt często, włosy wyglądają na zaniedbane – są widocznie suche i zniszczone. Nie należy się jednak poddawać. Można prostować włosy, równocześnie odżywiając je i wzmacniając. Wystarczy wypróbować keratynowe prostowanie włosów – nowatorską technikę wykorzystującą keratynę, substancję będącą naturalnym budulcem naszych włosów, skóry i paznokci.

Keratynowe prostowanie włosów

Prostowanie keratynowe – na czym to polega?

To właśnie niedobór keratyny sprawia, że nasza skóra staje się przesuszona i podatna na uszkodzenia, paznokcie pękają, a włosy rozdwajają się i łamią. Kompleksowe wprasowywanie keratyny we włosy, będące istotą prostowania keratynowego, skutecznie przeciwdziała tym niedoborom. Pozwala też na dodatkowy “zastrzyk” zdrowia dla naszej fryzury – pozostawiając nas z idealną taflą włosów nie tylko prostych, ale też lśniących i zadbanych.

Dla kogo ten zabieg?

Keratynowe prostowanie włosów (inaczej: brazylijskie prostowanie włosów) przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcieliby uzyskać wymarzoną fryzurę w bezpieczny i nieszkodliwy sposób. Szczególnie poleca się je tym, których fryzura potrzebuje szczególnej pielęgnacji – osobom posiadającym włosy:

  • wielokrotnie farbowane,
  • rozjaśniane,
  • zniszczone zabiegami chemicznymi,
  • trudne do ułożenia,
  • przesuszone,
  • z tendencją do “puszenia się”.

Keratynowe prostowanie włosów – krok po kroku

Spytaliśmy specjalistów z Anlaya Day SPA, centrum medycyny estetycznej w Józefowie, jak dokładnie wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów. Okazuje się, że zabieg jest stosunkowo prosty – składa się na niego kilka etapów:

Na początku na włosy nakłada się specjalne odżywcze preparaty keratynowe (oprócz keratyny zawierają one także wyciągi z roślin, witaminy i antyoksydanty).
Następnie włosy zostają wygładzone za pomocą specjalnego żelazka fryzjerskiego. Urządzenie wytwarza duże ilości ciepła, umożliwiając tym samym “wprasowanie” keratyny w całą strukturę włosa i wypełnienie wszystkich ubytków. Zaleca się, żeby preparat keratynowy pozostał na włosach przynajmniej przez 30 minut.
Ostatnim etapem jest suszenie włosów (stosuje się tutaj najczęściej suszarkę z relatywnie niską temperaturą nawiewu). W ten sposób dochodzi do ostatecznego domknięcia łusek włosowych.

Prostowanie keratynowe – efekty

W wyniku zabiegu dochodzi do kompleksowej regeneracji włosów – oprócz skutecznego wyprostowania fryzury, możemy zaobserwować m.in.:

  • widoczne wygładzenie włosów,
  • zwiększoną objętość,
  • zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne,
  • poprawienie ogólnego stanu skóry głowy.

Po zabiegu

Warto zadbać o to, żeby fryzura zbyt wcześnie się nie odkształciła. Dlatego do 48 godzin po wykonaniu zabiegu należy ograniczyć mycie, splatanie i wiązanie włosów. Pierwsze mycie należy przeprowadzić specjalnym szamponem do włosów wrażliwych (pozbawionym siarczanów). Lepiej też nie farbować włosów wcześniej niż ok. 2 tygodnie po wykonaniu zabiegu.

Jeśli zastosujemy się do tych wskazówek, efekt prostych włosów powinien utrzymywać się nawet do 5 miesięcy po zabiegu.