Fotolia_59648630_Subscription_L

Jak poprawić owal twarzy?

Fotolia_59648630_Subscription_LWraz z wiekiem kształt i rysy naszej twarzy zmieniają się, a im jesteśmy starsze, tym więcej pojawia się zmarszczek. Skóra zaczyna wiotczeć, traci jędrność i dawny blask. Wymaga więc nawilżenia i odżywienia, które przywrócą młody wygląd. Na szczęście z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna i jej rozwiązania, które poprawią owal twarzy. Z jakich zabiegów najlepiej skorzystać?

Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg polegający na ostrzykiwaniu wybranego miejsca specjalnym preparatem, który najczęściej zawiera kwas hialuronowy lub odpowiednio dobrane składniki odżywcze, jak:

 • aminokwasy,
 • witaminy,
 • minerały.

Są to składniki mające na celu zapobiec procesom starzenia oraz odżywić i nawilżyć skórę. Przy zabiegu wykorzystuje się cienką igłę, którą w odległości kilku centymetrów wstrzykuje się odżywcze koktajle w głąb skóry. Choć zabieg stosuje się przede wszystkim w celu poprawienia ogólnie wyglądu cery, to jego zastosowania są szerokie. Działa on przede wszystkim na:

 • elastyczność skóry,
 • nawilżenie,
 • redukcję tkanki tłuszczowej,
 • redukcję cellulitu,
 • wypadanie włosów,
 • starzenie się skóry.

Mezoterapia ma wiele zastosowań dzięki metodzie wstrzykiwania składników odżywczych bezpośrednio w skórę, co daje lepsze i szybciej widoczne efekty niż smarowanie kremami.

Dermapen

Dermapen jest zabiegiem alternatywnym dla mezoterapii, dlatego że jest o wiele mniej bolesny i bardziej komfortowy. Polega on także na ostrzykiwaniu wybranego miejsca, ale w przeciwieństwie do mezoterapii nie wykorzystuje on igły, a specjalnego urządzenia – automatycznego dermorollera. Jest on bardziej precyzyjny, gdyż w celu wstrzyknięcia konkretnych składników posługuje się mikro-nakłuciami. Efekty są także lepiej dostrzegalne – Dermapen wywołuje mikro-urazy skóry, które pobudzają ją do szybkiej regeneracji. Jego zastosowania to:

 • spłycenie zmarszczek,
 • usuwanie śladów potrądzikowych, przebarwień oraz blizn,
 • uelastycznia i ujędrnia skórę,
 • zwężanie rozszerzonych porów,
 • redukcja wiotkości skóry.

Efekty są natychmiastowe, ale najlepsze daje seria kilku zabiegów. Można go stosować nie tylko do poprawienia owalu twarzy, lecz także wyglądu skóry na całym ciele.

Zabiegi SPA

Jeśli obawiamy się ingerencji igły w naszą skórę, możemy także skorzystać ze specjalnych zabiegów SPA na twarz, które są alternatywą dla wyżej wymienionych metod. Są zdecydowanie przyjemniejsze i nie musimy obawiać się, czy kosmetyczka potrafi obchodzić się z igłą. Właściwości takich zabiegów są podobne i równie efektywne – nawilżają, ujędrnią i odżywiają skórę. Przyczyniają się one przede wszystkim do wzrostu produkcji kolagenu, przy zastosowaniu odpowiednich składników aktywnych takich, jak: kwas hialuronowy, puder z irysa, kompleks L-prolinowy, algi morskie czy witaminy. Istnieje wiele metod przeprowadzania zabiegów SPA, zazwyczaj różnią się one jedynie wykorzystywanymi preparatami, a także długością zabiegu. Można na przykład zastosować zabieg tzw. bankietowy, którego efekty będą widoczne tuż po zabiegu, jednak będą one też mniej trwalsze. Bez względu na rodzaj zabiegu SPA, każdy przyniesie podobne skutki – odżywienie skóry, a specjalny masaż kosmetyczki pobudzi komórki do regeneracji, dzięki temu skóra ujędrni się, a owal wysmukli. Oczywiście najlepsze efekty przynosi seria kilku takich zabiegów. Zaletą ich jest konkurencyjna cena w porównaniu z Mezoterapią czy Dermapenem – ok. 300 zł.