usuwanie owłosienia Anlaya.pl

Gładka skóra przez cały czas? To możliwe z depilacją laserową

Lato, słońce, plaża, szorty i … włoski na nogach. Niechciane owłosienie to utrapienie wielu z nas, nie tylko latem. Uciążliwe włoski pojawiają się naprawdę w wielu miejscach: na nogach, brzuchu, plecach, twarzy. Nasze zwyczajne sposoby usuwania ich, jak maszynka do golenia czy plastry z woskiem, często są bolesne oraz przynoszą marne efekty. Dodatkowo ich rezultat jest bardzo krótkotrwały, a po paru dniach znowu musimy trudzić się usuwaniem niechcianego owłosienia. Dochodzi do tego jeszcze ryzyko podrażnień, skaleczeń, uszkodzenia naskórka i wrastających włosków. Stosowanie maszynki do golenia ma jeszcze jeden wielki minus – zgolone włoski za każdym razem będą odrastać szybciej, mogą stać się także grubsze i ciemniejsze. Dlatego każdy, kto doświadczył problemu niechcianego owłosienia na swoim ciele, powinien zainteresować się depilacją laserową. Współcześnie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania włosków. Razem ze specjalistami z Anlaya Day Spa postaramy się przedstawić tę metodę depilacji i jej zalety.

Czym jest zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa, jak sama nazwa wskazuje, jest sposobem usuwania niechcianego owłosienia za pomocą lasera.

Do naszej skóry w miejscu, gdzie chcemy usunąć włoski, przykładany jest specjalny laser. Emituje on wiązki fal, które powodują obumieranie włoska i zapobiegają jego ponownemu odrastaniu. Zabieg depilacji laserowej może powodować lekkie pieczenie, ale np. w przypadku depilacji laserem Vectus, który wyposażony jest w specjalną głowicę chłodzącą, pokrytą szkłem szafirowym, dyskomfort ten jest zminimalizowany.

Jakie efekty daje poddanie się depilacji laserowej?

Efektem depilacji laserowej jest trwałe usunięcie niechcianych włosków i gładka skóra. Dla pełnej satysfakcji wystarczy poddać się zaledwie 3-4 zabiegom w odstępie 3-4 tygodni, w przypadku nóg zaleca się odstęp 8 tygodni.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji?

Specjaliści z Anlaya Day Spa swoim klientom doradzają, aby przed zabiegiem:

 • zrezygnować z opalania,
 • odstawić leki światłouczulające,
 • zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry,
 • nie stosować kosmetyków złuszczających skórę,
 • umyć i ogolić powierzchnię skóry,
 • zrezygnować z używania peelingów na minimum tydzień.

Dlaczego należy wybrać właśnie ten sposób depilacji?

Depilacja laserowa ma bardzo wiele zalet. Głównym walorem jest jej skuteczność. Na skórze poddanej zabiegowi niechciane owłosienie już nie odrośnie. Laserowe usuwanie włosków jest również metodą szybką i bezpieczną. Nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa skaleczeń, podrażnień i wrastających włosków tak jak inne metody usuwania owłosienia. Depilacja laserowa jest bezbolesna, ewentualne nieprzyjemne odczucia są łagodzone specjalnymi głowicami chłodzącymi. Ponadto, dzięki tej metodzie depilacji, włoski możemy usunąć nie tylko z nóg, lecz także innych problematycznych partii ciała. Są to m.in.: pachy, plecy, brzuch, ręce, górna warga, pachwiny, pośladki, strefy intymne.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji laserem

Depilacji laserowej nie należy wykonywać w przypadku:

 • ciąży i okresu karmienia piersią,
 • świeżej opalenizny,
 • gojących się ran, niedawnych zabiegów chirurgicznych,
 • problemów skórnych, w tym łuszczycy i bielactwa,
 • wszczepionego rozrusznika serca,
 • stosowania antybiotyków,
 • terapii retinoidami,
 • stosowania terapii lekami, które zawierają wyciąg z ziół światłouczulających (bratek, skrzyp, dziurawiec).

Jak widać, gładka skóra przez cały czas jest możliwa. Efekt trwale usuniętych włosków jest do osiągnięcia w szybki, bezpieczny i łatwy sposób. Po zabiegu depilacji laserowej możemy zapomnieć o maszynkach, plastrach, wosku i innych uciążliwych zabiegach, które sprawiały nam trudność. Depilacja laserowa dostępna jest w salonie Anlaya Day Spa w Józefowie.